Apteka online – dlaczego warto kupować w internetowej aptece?

Internetowe apteki zdobywają coraz większą popularność. Są coraz chętniej wybierane przez klientów, pozwalają bowiem kupić wiele produktów szybko i wygodnie, bez konieczności wychodzenia z domu. Dlaczego jeszcze warto kupować w e-aptekach? Czy mają one wady? Dowiedz się z poniższego artykułu.

  1. Apteka online – zalety
  2. Czy apteki online mają wady?

Apteka online – zalety

Jak już wspomniano wyżej, korzystanie z apteki internetowej, takiej jak https://www.nowafarmacja.pl, wiąże się z wysokim komfortem. Pozwala bowiem na wygodny wybór produktów w zaciszu własnego domu, bez obowiązku dotarcia do apteki, stania w korkach czy nierzadko długich kolejkach. E-apteki są również najczęściej bogato wyposażone, dzięki czemu klient ma możliwość wyboru najbardziej odpowiedniego produktu. W przeciwieństwie do apteki stacjonarnej, może spokojnie zastanowić się, porównać ceny i składy wyrobów, a następnie podjąć odpowiednią decyzję. Co istotne, ma również możliwość kontaktu z farmaceutą i ewentualnego zadania pytań. Zamówione produkty dostarczane są wprost pod wskazany adres. Dostawa jest szybka i zazwyczaj darmowa po przekroczeniu konkretnej kwoty zamówienia. Zakup w internetowej aptece jest szczególnie polecany w przypadku zakupu większej ilości produktów, np. kilku opakowań suplementów czy też innych produktów medycznych. Warto bowiem zauważyć, że najczęściej produkty w aptekach internetowych są dostępne w niższych, w porównaniu z placówkami stacjonarnymi, cenach. W takiej sytuacji łączny koszt zamówienia, nawet jeśli doliczony zostanie do niego koszt dostawy, będzie zdecydowanie niższy, niż cena tożsamych zakupów w placówce tradycyjnej.

Czy apteki online mają wady?

Czy apteki internetowe mają jakieś wady? Przede wszystkim za taką uznać można fakt, że w aptece online nie można zakupić wszystkich produktów, które można dostać w placówce stacjonarnej. Niemożliwy jest zakup i wysyłka leków wydawanych na receptę. Tego rodzaju farmaceutyki można nabyć jedynie wówczas, kiedy sprzedaż online jest rozszerzeniem stacjonarnej działalności apteki. W takim przypadku można zamówić produkt przez internet, jednakże można go odebrać wyłącznie osobiście, przedstawiając równocześnie ważną i prawidłowo wystawioną na ten produkt receptę lekarską. Mimo że apteki internetowe zapewniają kontakt z farmaceutą, to dla niektórych pacjentów może on być niewystarczający. Osoby dokonujące zakupu w e-aptece w porze wieczornej czy nawet nocnej, nie uzyskają szybkiego wsparcia czy odpowiedzi na ewentualne pytania od farmaceuty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here