Czy warto ogrzewać dom gazem płynnym ze zbiornika?

W Polsce ogrzewanie gospodarstw domowych gazem płynnym staje się coraz popularniejsze. Jest to metoda grzewcza posiadająca wiele zalet – wskazuje się tu przede wszystkim na wygodę i aspekty ekologiczne.

Ogrzewanie gazem ze zbiornika – dla kogo?

Brak przyłącza gazowego często uniemożliwia korzystanie z ogrzewania gazowego. Zazwyczaj borykają się z nim mieszkańcy bloków. Właściciele wolnostojących domów mogą skorzystać z rozwiązania, jakim jest ogrzewanie na gaz płynny ze zbiornika. Wystarczy na działce wygospodarować odpowiednie miejsce na zbiornik (naziemny lub podziemny), a wszelakie kwestie związane z montażem należy załatwić z dostawcą paliwa. Warto wybierać sprawdzone firmy, takie jak np. Amerigas, które gwarantują wysoką jakość usług i oferowanych produktów. Gaz płynny ze zbiornika jest świetną alternatywą dla gazu naziemnego – zwłaszcza że nie wszystkie tereny w Polsce są przystosowane do ogrzewania posesji gazem ziemnym.

Ogrzewanie gazem ze zbiornika – czy to się opłaca?

O opłacalności omawianego rozwiązania decyduje wiele czynników. Każda osoba zainteresowana ogrzewaniem domu w taki sposób musi we własnym zakresie przeprowadzić niezbędne kalkulacje. Przy tej okazji warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim zbiornik z gazem płynnym daje niezależność od dostawców gazu ziemnego – wykonanie przyłącza nierzadko wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Im dalej znajduje się posesja od gazociągu, tym jest drożej. Instalacja zbiornika nie jest skomplikowana. Jeśli nie przekracza on 7 m3, nie jest wymagane zezwolenie na budowę. Zbiornik trzeba uzupełniać średnio 2 razy w roku.

Ogrzewanie gazem ze zbiornika – największe zalety

Wygoda, nieskomplikowany montaż, atrakcyjne ceny – to najważniejsze przesłanki przemawiające na korzyść ogrzewania domu gazem płynnym ze zbiornika. LPG jest ponadto czystym paliwem – przy jego spalaniu nie powstają substancje szkodliwe dla środowiska. Łatwiej też utrzymać w czystości urządzenia grzewcza. Poza tym jest to bardzo wydajne paliwo.

Czy warto ogrzewać dom gazem płynnym ze zbiornika?
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here