O czym warto pamiętać, oddając auto do serwisu samochodowego?

Musisz wykonać przegląd samochodu? A może auto wymaga poważniejszej naprawy blacharsko-lakierniczej? Oddając pojazd do serwisu samochodowego, musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Sprawdź, co jest ważne.

Oddając auto do serwisu, zależy Ci na profesjonalnie przeprowadzonej naprawie czy szybkim ale precyzyjnym przeglądzie itp. Aby współpraca z warsztatem przebiegła sprawnie i nie zaskoczyła niepotrzebnymi wydatkami, warto skorzystać z poniższych wskazówek.

Wybór rekomendowanego warsztatu

Zacznij od wyboru sprawdzonego warsztatu – niech to nie będzie przypadkowy zakład mechaniczny, o którym nic nie wiesz. Dobrym rozwiązaniem może okazać się autoryzowana stacja obsługi (ASO), która funkcjonuje przy salonie samochodowym związanym z konkretną marką. Takie serwisy dbają o wysoki standard świadczonych usług, dlatego każdy może oczekiwać prawidłowej diagnozy i rzetelnej naprawy.

Ustalenie zakresu napraw i oszacowanie kosztów

Oddając samochód do warsztatu, razem z mechanikiem ustal zakres napraw. Dzięki temu unikniesz nadużyć, np. związanych z wymianą wielu dodatkowych podzespołów, które nie mają nic wspólnego z usterką czy innymi samochodowymi problemami.

Istotną rolę odgrywa również oszacowanie kosztów. Dobry serwis samochodowy powinien przedstawić wstępną kalkulację. Dzięki temu właściciel pojazdu nie jest zaskakiwany wysokim rachunkiem za naprawę. Jeżeli zaś cena wydaje się zbyt wysoka, może odmówić naprawy pojazdu w tym warsztacie – płaci wówczas wyłącznie za diagnostykę.

Wydanie odpowiednich dokumentów

Przekazując pojazd do naprawy, serwis powinien wydać stosowne dokumenty potwierdzające przyjęcie auta. Dobrze, jeśli zawierają informacje o stanie samochodu – pozwoli to uniknąć roszczeń, jeżeli na przykład powstaną uszkodzenia itp.

Odbiór samochodu wiąże się z koniecznością otrzymania rachunku za wykonane prace. Na takim dokumencie powinny zostać wyszczególnione wszystkie etapy naprawy. Faktura musi zawierać także informacje o zakupionych częściach czy wymienionych płynach.

Zwrot wymienionych części

Powierzając naprawę auta warsztatowi, należy domagać się zwrotu wymienionych części. Chociaż jest to standardowa procedura w autoryzowanych stacjach obsługi, wiele prywatnych zakładów mechanicznych często nie praktykuje takiego rozwiązania.

Sposób płatności za naprawę

Oddając samochód do naprawy lub na przegląd, warto zapytać o możliwe formy płatności. Ciekawym rozwiązaniem jest Comfort Pay – usługa dostępna w ASO Toyoty w ramach współpracy z Toyota Bankiem. Daje ona możliwość rozłożenia płatności na 12 rat za serwis samochodowy – z możliwością odroczenia terminu płatności pierwszego zobowiązania o 1 miesiąc (RRSO: 17,08%).

W ten sposób można sfinansować m.in.:

  • przegląd pojazdu,
  • naprawę uszkodzeń mechanicznych,
  • prace blacharsko-lakiernicze,
  • zakup i wymianę opon.

Możliwość rozłożenia płatności na raty to doskonały sposób na zachowanie płynności finansowej nawet przy nagłym wydatku. To jednocześnie możliwość swobodnego dysponowania własnymi środkami.

Poprzedni artykułGdzie szukać dobrego auta z drugiej ręki?
Następny artykułModa streetwear – pożerający trend

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj