4 kreatywne sposoby na wykorzystanie pieczątki

4 kreatywne sposoby na wykorzystanie pieczątki

Pieczątka jest tak oczywistym elementem wyposażenia biurowego, że uwadze wielu osób umyka, jak bardzo funkcjonalne jest to akcesorium. Zastanawiasz się, jak możesz ją wykorzystać, prowadząc swoją działalność? Oto kilka typowych i mniej oczywistych zastosowań, które warto wprowadzić w życie.

Podstawową rolą, jaką pełnią nowoczesne pieczątki, jest uwiarygodnienie różnego rodzaju dokumentów, np. umów, zleceń płacowych, faktur czy formularzy urzędowych. Korzystając ze stempli, oszczędzasz czas i nadajesz im bardziej profesjonalny wygląd. To jednak nie wszystko.

  1. Pieczątka jako wizytówka firmowa

Jesteś na spotkaniu biznesowym lub targach branżowych, ale nie masz przy sobie wizytówek? Nic nie szkodzi. Z powodzeniem zastąpi je dobrej jakości pieczątka – na przykład kolorowa, na której znajduje się wielobarwne logo firmy, a także dane kontaktowe. Taki stempel – który znajdziesz m.in. w ofercie Modico – możesz przybić nawet na zwykłej kartce, a efekt estetyczny profesjonalny. Niecodzienna wizytówka z pewnością zostanie zapamiętana.

  1. Pieczątka jako narzędzie promocji

Kolorowe pieczątki większego formatu możesz wykorzystać jako nośnik dla przekazu promocyjnego i wizerunkowego. Zastąp takim stemplem ten klasyczny, stapiający się ze „ścianą tekstu” na umowie, aby zwrócić uwagę odbiorcy na Twoją markę. Dokument opatrzony taką radosną pieczątką zostanie w pamięci i wzbudzi pozytywne skojarzenia.

  1. Stempel jako formularz

Nowoczesna pieczątka może przybrać wiele form. Niekoniecznie muszą na nią trafić dane teleadresowe firmy czy imię i nazwisko doradcy. Innym rodzajem stempla jest ten, który po odbiciu przypomina tabelę. Można więc zamówić pieczątki, które staną się szablonem do wypełnienia. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać np. firmy, które przyjmują od klientów produkty do naprawy czy obróbki – choćby warsztaty szewskie. Szewc, przyjmując parę butów, odbija na kartce pieczątkę z szablonem, na który wpisuje np. imię i nazwisko klienta, datę odbioru butów i ich rodzaj. To dodatkowe potwierdzenie, które ułatwi potwierdzenie tożsamości klienta i szybkie znalezienie właściwego zamówienia po kilku dniach.

  1. Pieczątki jako bilety wstępu

To rozwiązanie jest wykorzystywane chętnie podczas koncertów, a także dużych imprez klubowych. Każda osoba, która opłaci wejście, otrzymuje na nadgarstek stempel. Pieczątka może być wypełniona np. tuszem UV, który nie jest widoczny w zwykłym świetle, ale po zastosowaniu przez obsługę eventu odpowiedniej lampy pozwala na szybką weryfikację, czy gość zapłacił za wstęp.

Przedstawione propozycje to nie koniec, ale dopiero początek możliwości, jakie dają nowoczesne pieczątki. Wystarczy więc wybrać odpowiednią technologię ich wyrobu (doskonałe efekty daje metoda błyskowa), a następnie zamówić stemple, które zwiększą komfort pracy i pozytywnie wpłyną na wizerunek firmy.

Poprzedni artykułBilety miejskie w Warszawie kupisz także przez telefon
Następny artykułSkuteczna naprawa przepustnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj