Armatura łazienkowa. Jakie aspekty wyboru są ważne?

Wybór armatury łazienkowej stanowi problematyczną kwestię, ponieważ oferta rynkowa jest bardzo bogata, co skutkuje nadmiarem dostępnych opcji. Aby podjąć właściwą decyzję, trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Czym powinna charakteryzować się armatura, aby spełniała swoje zadanie na najwyższym poziomie?

Armatura łazienkowa – estetyka i komfort użytkowania

Funkcjonalność, komfort użytkowania i estetyka wnętrza to obszary, w których armatura sanitarna powinna spełniać wszelkie wymagania. Musi być dopasowana do potrzeb użytkowników i aranżacji całego pomieszczenia. Dotyczy to zarówno baterii do umywalki lub wanny, jak i słuchawki prysznicowej. Istotną rolę odgrywa jakość wykonania. O armaturze łazienkowej należy pomyśleć na etapie budowy domu lub planowania wyposażenia mieszkania, a także, gdy ma zostać przeprowadzony generalny remont. W przypadku remontu może okazać się, że wymiana baterii wannowej, prysznicowej czy umywalkowej jest pożądana, ponieważ stara armatura nie pasuje do nowego wystroju wnętrza. Warto rozejrzeć się za nowoczesnymi modelami również ze względu na ich większą funkcjonalność i inne zalety. Innowacyjne krany są wyposażone m.in. w termostaty. Większą higienę, a także oszczędność wody zapewniają bezdotykowe wersje uruchamiane na fotokomórkę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii łazienkowej?

Design baterii odgrywa ważną rolę, ponieważ jest elementem wpływającym na postrzeganie całej łazienki. Można skorzystać z aktualnych trendów lub sięgnąć po modele retro. Należy jednak zastanowić się, czy ich kształt nie będzie stwarzała problemów podczas czyszczenia. Modele z rowkami lub poziomymi detalami ciężko utrzymać w czystości. Komfortowa armatura łazienkowa jest wyposażona m.in. w termostat, który pozwala utrzymać optymalną temperaturę i chroni przed poparzeniami. Ekologiczna bateria łazienkowa, wyposażona w ogranicznik przepływu i reduktor ciśnienia, ogranicza zużycie wody. Przy wyborze baterii należy zwrócić uwagę na sposób montażu.

Rodzaje baterii wannowych i umywalkowych

Aby zaoszczędzić na urządzaniu domu lub remoncie, warto poszukać baterii na PlusOutlet. W internetowym outlecie można znaleźć różnego rodzaju baterie w korzystnej cenie. Wybór rodzaju baterii należy zaplanować przed rozpoczęciem remontu. Dostępne są modele przytwierdzane bezpośrednio do ściany lub podtynkowe, które cechuje wysoki poziom estetyki. Baterie podtynkowe, jak sama nazwa wskazuje, są chowane pod tynkiem, a na zewnątrz widać jedynie wylewkę i dźwignię baterii, które zasłania maskownica. Kolejna propozycja to bateria sztorcowa, czyli stojąca. Ten rodzaj jest montowany w korpusie wanny lub umywalki. Często wykorzystuje się modele mieszakowe, które są zaopatrzone w jedną dźwignię do zimnej i ciepłej wody. Umywalki o dużych rozmiarach wymagają armatury z wysokim korpusem i długą wylewką. Jeżeli wykorzystywana jest mała umywalka, należy postawić na krótką wylewkę i niski korpus. Wylewka odpowiedniej długości chroni przed rozchlapywaniem wody na boki.

Poprzedni artykułWiosna – czas zacząć suszyć pranie w ogrodzie! Jak się do tego przygotować?
Następny artykułMeble Bellamy – czyli bezpieczny i funkcjonalny pokój dziecięcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj