Awarie hydrauliczne w domu – jakie są ich przyczyny?

W każdym domu z pewnością nie raz spotkaliśmy się z usterkami związanymi z instalacjami hydraulicznymi. Nie są to częste sytuacje, ale warto im zapobiegać, aby nie narazić się na duże koszty oraz poważne uszkodzenia. Jednocześnie w domach oraz blokach zdarzają się problemy hydrauliczne, np. cieknący kran czy niedrożne rury. Rozpoczął się sezon grzewczy, dlatego warto zwrócić uwagę, czy nasze grzejniki nie są zapowietrzone. W poniższym artykule podpowiadamy, jakie mogą przyczyny niektórych awarii hydraulicznych.

W domu najczęściej spotkamy się z zapchaną umywalką, zlewem, wanną czy odpływem. Do tego możemy spotkać się z cieknącym kranem, niedrożnością rur czy zapowietrzonymi grzejnikami. Wszelkie nieprawidłowości mogą wynikać z błędów popełnianych w fazie projektowej i być wynikiem niepoprawnego montażu instalacji, ale również zaniedbań związanych z użytkowaniem danych elementów przez domowników. Zarówno drobne usterki, jak i poważniejsze awarie pomogą Ci usunąć profesjonaliści z JOTKA hydraulik: https://jotka-hydraulik.pl/hydraulik-wroclaw-krzyki/.

Nieprawidłowy montaż oraz projekt instalacji hydraulicznej

Niekiedy problemy związane z instalacjami hydraulicznymi związane są z błędnie wykonanym montażem lub projektem, co prowadzi do złego ułożenia instalacji. Oczywiście takie usterki zdarzają się dosyć rzadko, ale warto mieć je na uwadze, jeśli problemy z instalacją pojawiają się coraz częściej. Podczas projektu i montażu znaczenie ma kąt nachylenia i średnica przewodów, aby woda oraz nieczystości mogły swobodnie spływać w dół. Dobry projekt instalacji hydraulicznej posiada niewiele załamań i zwrotów kierunków, które powodują osadzanie się kamienia i zanieczyszczeń (następnie może to doprowadzić do niedrożności rur).

Zaniedbania związane z użytkowaniem

Niedrożność rur czy usterki hydrauliczne są często spowodowane nieprawidłowym użytkowaniem przez domowników. Zazwyczaj z takimi awariami jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, a innym razem musimy zdać się na pomoc hydraulika. Zanim jednak wezwiemy specjalistę, możemy spróbować samodzielnie pozbyć się awarii, jeśli są one związane z niedrożnością rur, co uda nam się samemu usunąć. Nie róbmy jednak tego za wszelką cenę, ponieważ gdy nie uda nam się naprawić zatkanych rur czy odpływów – pomoc hydraulika będzie niezbędna. Warto wiedzieć, że w razie nagłych i poważnych sytuacji można skorzystać z usług pogotowia kanalizacyjnego: https://jotka-hydraulik.pl/pogotowie-kanalizacyjne/.

Cieknący i nieszczelny kran

Do jednej z najczęstszych usterek należy przede wszystkim cieknący kran. Woda kapiąca z kranu nie tylko jest irytująca, ale również świadczy o nieszczelnościach. Niezauważony problem może również skutkować dużymi kosztami związanymi z opłatą za wodę. Najczęściej przyczyną nieszczelności jest wyrobiona uszczelka czy bateria, na których lubi osadzać się kamień oraz wszelkie zanieczyszczenia. Dlatego przyda się tutaj pomoc hydraulika, aby móc poradzić sobie z awarią – warto pamiętać, że przed podjęciem jakichkolwiek działań zamknąć dopływ wody!

Zapowietrzone grzejniki

Sezon grzewczy trwa pełną parą, dlatego należy przy tej okazji dobrze sprawdzić swoje grzejniki, czy nie zostały zapowietrzone. To bardzo częsta awaria hydrauliczna, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdzie rozpoczyna się sezon grzewczy. Do takich usterek często dochodzi w starym budownictwie, ale również w nowych budynkach można spotkać się z takimi sytuacjami. Oznaką nieprawidłowego działania grzejników jest ich nierównomierne grzanie na całej powierzchni. Nie można tego problemu z pewnością ignorować, ponieważ spowodujemy niedogrzanie pomieszczenia, w którym lubi gromadzić się wilgoć czy grzyb.

Pęknięte rury

Najtrudniejsza awaria, z którą nie poradzimy sobie samodzielnie, jest pęknięta rura. Może do tego dojść w wyniku złej jakości materiału, a sama rura mogła po prostu się zużyć. Z pewnością przyłoży się do tego zmniejszona drożność rury, co w efekcie może spowodować jej pęknięcie. To poważna awaria, która może nawet doprowadzić do wymiany całej instalacji. Dlatego ważne jest prawidłowe użytkowanie wszystkich elementów hydraulicznych w domu.

Jeśli nie możesz poradzić sobie z usterkami w domu, awarie hydrauliczne we Wrocławiu umożliwią Ci pozbycie się problemów związanych z instalacją wodną oraz grzewczą. Pomoc hydraulika w takich sytuacjach będzie niezastąpiona. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z usług rzetelnej firmy: https://jotka-hydraulik.pl/hydraulik-wroclaw/.

źródło zdjęcia: freepik.com

Poprzedni artykułSukienki na lato – poznaj aktualne trendy
Następny artykułZdjęcia na płótnie – dlaczego warto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj