Blizny potrądzikowe? Wybierz się do dobrego gabinetu kosmetologicznego

Blizny potrądzikowe to blizny, które powstają po trądziku. Mogą być niewielkie, ale również zajmować dużą część twarzy. Aby się ich pozbyć, warto udać się do specjalisty – kosmetologa. Na czym polega profesjonalne usuwanie blizn potrądzikowych?

Nieestetyczne blizny potrądzikowe najczęściej widoczne są na policzkach. Mogą również znajdować się na brodzie, nosie czy na czole. Do ich powstania dochodzi na skutek niewłaściwego gojenia się skóry po trądziku. Blizny tego rodzaju widoczne są zarówno na skórze nastolatków, jak również posiadają je osoby dorosłe. Jak można się ich pozbyć?

Jak usunąć blizny potrądzikowe?

Generalnie, blizny potrądzikowe nie są proste w niwelowaniu w domu. Chociaż w drogeriach można znaleźć wiele kosmetyków, które obiecują wyjątkowe rezultaty, to jednak w rzeczywistości preparaty do użycia domowego nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Wynika to głównie z faktu, że posiadają one zbyt małe stężenie składników aktywnych. Aby zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych lub nawet pozbyć się ich całkowicie, warto wybrać dobry gabinet kosmetologiczny w Gdyni – Laser Line to miejsce, gdzie można skorzystać z takiej obsługi. Gabinety kosmetologiczne mogą zaoferować specjalne zabiegi, które skoncentrowane są na usuwaniu blizn, w tym także tych potrądzikowych. Rezultaty takich procedur są znacznie bardziej skuteczne niż w przypadku kuracji domowych!

Metody usuwania blizn potrądzikowych:

  • peelingi kwasowe – to dogłębne peelingi bazujące na różnych typach kwasów, na przykład glikolowym, migdałowym, salicylowym, które złuszczają skórę oraz pobudzają jej wewnętrzną odbudowę
  • mikrodermabrazja – rodzaj peelingu mechanicznego, który polega na usuwaniu wierzchniej warstwy naskórka
  • zabiegi laserowe – laser powoduje mikrouszkodzenia naskórka, wspierając przy tym odbudowę naskórka i zmniejszenie widoczności blizn, najczęściej stosowany jest laser frakcyjny
  • mezoterapia – zabieg polegający na podaniu substancji aktywnych przez iniekcje doskórne

Warto zatem udać się do dobrego gabinetu kosmetologicznego, aby pozbyć się blizn potrądzikowych raz na zawsze!

Poprzedni artykułGłowice termostatyczne a prawo polskie
Następny artykułJak efektownie udekorować wielkanocne wypieki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj