Czy warto kupić przepływowy podgrzewacz wody?

Bardzo istotnym elementem w domowych instalacjach wodnych są bojlery lub inne rozwiązania służące do podgrzewania wody użytkowej. Świetną alternatywą dla klasycznych bojlerów są jednak przepływowe podgrzewacze wody, które w niektórych sytuacjach o wiele lepiej spełnią swoją funkcję. Działanie tego typu ogrzewaczy jest zgoła odmienne niż klasycznych bojlerów. Sprawia to, że są o wiele łatwiejsze w montażu i nie wymagają kosztownego i problematycznego przebudowywania instalacji hydraulicznej.

Powszechnie stosuje się cztery rodzaje podgrzewaczy do wody. Są to:

  • podgrzewacze nadblaowe,
  • podgrzewacze podblatowe,
  • podgrzewacze podumywalkowe,
  • podgrzewacze nadumywalkowe.

Poszczególne rodzaje podgrzewaczy przepływowych do wody różnią się sposobem montażu. Dzięki możliwości dobrania odpowiedniego modelu do swoich potrzeb bardzo łatwo jest dobrać taki model, który pasuje do konkretnego pomieszczenia.

Gdzie stosuje się elektryczne podgrzewacze do wody?

Ze względu na swoje kompaktowe wymiary podgrzewacze można zamontować w dowolnym miejscu, w okolicy rur instalacji hydraulicznej. Dzięki mnogości modeli różnych typów można dobrać podgrzewacze do kuchni, łazienki lub pomieszczeń gospodarczych, a każdy z nich można dobrać tak, by można było go zamontować na ścianie ponad kranem, lub pod nim – w zależności od potrzeby. Działanie elektrycznego podgrzewacza do wody jest relatywnie proste. Uruchamia się on wtedy, gdy odkręca się kran, a grzałka w nim zamontowana ogrzewa przepływającą przez niego wodę. W praktyce oznacza to, że woda nie grzeje się ciągle, a jedynie wtedy, gdy kran jest odkręcony. Umożliwia to oszczędzenie energii w stosunku do grzania wody w dużych bojlerach. Takie rozwiązanie sprawdzi się świetnie w lokalach, w których trudno jest podłączyć klasyczny, duży bojler lub jest to problematyczne. Montaż podgrzewacza jest dość prosty, a jedyną zasadą, której należy przestrzegać, jest to, że podgrzewacz powinien być zamontowany jak najbliżej kranu, aby zminimalizować straty ciepłą poprzez przepływanie gorącej wody przez rury, które będą oddawały ciepło do otoczenia, zanim woda dotrze do kranu.

Na co zwrócić uwagę kupując elektryczny podgrzewacz do wody?

Kupując elektryczny podgrzewacz do wody, warto zwrócić uwagę na moc grzałki. W zależności od niej można ustawić odpowiednią temperaturę grzania. Jeśli moc grzałki będzie zbyt niska, można nie osiągnąć satysfakcjonującej temperatury wody. Nowoczesne podgrzewacze produkowane są w różnych wersjach, często z regulowanymi grzałkami, co jest bardzo praktyczne i daje temu sprzętowi dużą uniwersalność. Ponadto warto zwrócić uwagę, gdzie podgrzewacz będzie zamontowany, aby określić czy ciśnienie w rurach pokrywa się z tymi, które są rekomendowane przez producenta konkretnego podgrzewacza.

Poprzedni artykułJak dbać o zegarek Tissot PRS 516?
Następny artykułDeski kuchenne – szklane czy tradycyjne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj