Dlaczego nie możesz znaleźć pracy? Najczęstsze powody

Szukanie zatrudnienia przysparza niekiedy dużą ilość problemów. Wysłanie kolejnych CV nie zawsze przynosi efekt, a dodatkowo zastanawiamy się, co robimy nie tak. Istnieje wiele powodów, które powodują, że trudno nam znaleźć pracę. Warto rozważyć, jakie popełniamy błędy oraz w jaki sposób możemy je wyeliminować.

Brak pomysłu na siebie

Wiele osób podczas szukania pracy nie wie dokładnie, co chciałoby robić. Praca w kilku różnych branżach oraz firmach nie przyniosła oczekiwanej satysfakcji. Chcemy znaleźć coś nowego, gdzie mielibyśmy szansę się rozwijać. Przeglądamy i szukamy nowych ofert, wybierając najbardziej atrakcyjne. Musimy sami także zastanowić się, co chcielibyśmy w zawodowym środowisku osiągnąć. Pomóc w tym może wyznaczenie sobie celów. Z pewnością już zdążyliśmy poznać, w czym czujemy się najlepiej. Jeśli nie, to warto pomyśleć o tym, jak widzimy siebie w przyszłości. Duża ilość kandydatów nie wie, jak pokazać się pracodawcy i dlaczego warto ich zatrudnić.

Źle przygotowane CV oraz dokumenty

Najważniejszą kwestią podczas szukania pracy są dokumenty aplikacyjne. Należy je odpowiednio przygotować, aby wszelkie informacje były czytelny. Niektóre z nich możemy skrócić do minimum. Najważniejszą kwestią jest ukończona szkoła średnia lub wyższa oraz oczywiście doświadczenie zawodowe. Skupmy się na opisaniu swojego poprzedniego zatrudnienia, a także pomyślmy o przygotowaniu listu motywacyjnego oraz referencji. W przypadku obu tych kwestii, ich treść dostosuj do danego ogłoszenia. Musisz zawrzeć także krótką informację o zainteresowaniach. Wspomnij o dodatkowych umiejętnościach, np. znajomość programów komputerowych, czy języków obcych. Pamiętaj o wprowadzeniu prawidłowych danych osobowych i kontaktowych, aby pracodawca mógł się skontaktować.

Brak przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej

Gdy otrzymujemy zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, często źle się do niej przygotowujemy. Musimy dowiedzieć się, czym dana firma się zajmuje oraz co będziemy robić na stanowisku, na które aplikowaliśmy. Jakie popełniamy błędy na rozmowie kwalifikacyjnej? Boimy się zadawać pytań, np. o wynagrodzenie, czy warunki pracy. Mamy obawy, że źle przedstawimy swoje słabe i mocne strony. Musimy być przede wszystkim otwarci i pozytywnie nastawieni. Z pewnością to właśnie podejście do rozmowy i danej osoby jest już dużym sukcesem, który spowoduje, że istnieje większa szansa na zdobycie pracy. Kluczowe jest, aby się zastanowić i jak najszybciej wyeliminować błędy. Na rozmowie ważna jest także prezentacja pod względem ubioru, jak i zachowania. Nie przychodź ani za wcześnie, ani za późno. Dodatkowo zadbaj o schludny ubiór.

Jak i gdzie szukać pracy?

Szukanie pracy wcale nie jest takie łatwe, szczególnie gdy chcemy znaleźć nowe lub pierwsze zatrudnienie. W takich sytuacjach pomocna będzie wiedza bliskich osób, które mogą doradzić w problematycznych sytuacjach. Wiele osób, zmieniając pracę, decyduje się na wyjazd za granicę. Motywują ten powód wyższym zarobkiem, lepszymi warunkami pracy lub bliższym kontaktem z rodziną, która przebywa akurat poza granicami kraju. Gdy rozważasz opcję wyjazdu, pamiętaj, aby odpowiednio szukać ofert i ogłoszeń. Możemy to robić poprzez portale, czy serwisy internetowe, ale także z pomocą przychodzą strony społecznościowe. Popularnymi kierunkami, które wiele osób wybiera to Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Norwegia, czy Austria. Ostatnie miejsce staje się popularne ze względu na ciekawą opcję zatrudnienia oraz warunki przebywania w kraju. Dlatego polecamy pracujwunii – praca w Austrii, gdzie znajdziesz rzetelne i pełne informacje o zatrudnieniu, jak i pracodawcach.

źródło zdjęcia: freepik.com

Poprzedni artykułKiedy warto wykupić dodatkową polisę?
Następny artykułSoczewki kolorowe i zwykłe – podobieństwa i różnice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj