Jak dbać o zegarek Tissot PRS 516?

Kupiłeś lub dostałeś w prezencie szwajcarski czasomierz Tissot PRS 516? Tak wyjątkowy zegarek zasługuje na równie wyjątkowe traktowanie. Modele „swiss made” słyną ze swojej niezwykłej wytrzymałości i potrafią służyć przez długie lata, jednak odpowiednio dobrana i staranna pielęgnacja na pewno pomogą mu działać bez zarzutu przez wiele lat. Zobacz, jak w prosty sposób zadbać o swój czasomierz, żebyś mógł nosić go na ręku przez długi czas!

Zegarek Tissot PRS 516 – wytrzymałość i precyzja

Męski model Tissot PRS 516 to propozycja dla wszystkich mężczyzn, którzy lubią dodać do swojego ubioru niebanalny i designerski akcent w postaci nieco ozdobnego zegarka. Złote, srebrne lub kolorowe elementy ze stali szlachetnej i skórzany pasek lub stalowa bransoleta tworzą razem elegancki duet, który świetnie skomponuje się zarówno z wieczorowym strojem, jak i casualową stylizacją na co dzień. Szwajcarskie modele cenione są na całym świecie ze względu na niezwykłą wytrzymałość – a wszystko to dzięki użytym materiałom i skomplikowanemu, kwarcowemu mechanizmowi. Warto więc dokładnie zadbać o każdy z elementów z osobna, aby całość mogła działać sprawnie przez wiele lat.

Regularnie czyść poszczególne części

Wszystkie zewnętrzne elementy, czyli pasek lub bransoleta oraz koperta są narażone oczywiście na wszelkiego rodzaju zabrudzenia w postaci kurzu, pyłu czy innego brudu. W celu dokładnego wyczyszczenia całego zegarka należy osobno zająć się każdą częścią. Zaczynając czyszczenie trzeba odczepić bransoletę lub pasek od koperty i zająć się nim w pierwszej kolejności. Pasek należy przetrzeć wilgotną ściereczką z mikrofibry, a jeżeli zabrudzenia są większe, to powinno się go umyć w specjalnej paście przeznaczonej do czyszczenia skóry. Bransoletę można umyć w wodzie z dodatkiem niezbyt mocnego środka czyszczącego.

Kopertę najlepiej regularnie przecierać mokrą, delikatną ściereczką z zewnątrz. Jednak raz na jakiś czas przyda się gruntowne czyszczenie całości. W tym celu będziesz potrzebować delikatnych detergentów i, tylko jeżeli mechanizm jest odporny na wilgoć, to śmiało możesz zanurzyć kopertę w wodzie i wtedy dokładnie umyć. W innym przypadku uważaj na nadmierne moczenie zegarka, gdyż możesz w ten sposób łatwo zepsuć cały mechanizm. Zawsze najlepiej jest przeczytać instrukcję obsługi dołączoną przez producenta. Postępując zgodnie z jego wskazówkami będziesz mieć pewność, że nie zaszkodzisz swojemu czasomierzowi, a dzięki Twojej dbałości będzie on służyć zdecydowanie dłużej.

Najważniejsze jest prawidłowe użytkowanie

Oprócz regularnego czyszczenia równie ważne jest odpowiednie korzystanie z zegarka na co dzień. Przestrzegaj zaleceń producenta, a przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy może mieć kontakt z wodą. Z każdą usterką najlepiej udać się do zegarmistrza, który na szwajcarskich mechanizmach zna się najlepiej i wszystko naprawi za Ciebie. Dzięki takiej dbałości Twój czasomierz będzie niezawodnie towarzyszyć Ci na co dzień, a Ty będziesz mógł cieszyć się z niego przez długi czas.

Poprzedni artykułJak krok po kroku działa car sharing?
Następny artykułCzy warto kupić przepływowy podgrzewacz wody?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj