Jak dobrać marynarkę do sylwetki? Porady

Dobór odpowiedniej marynarki determinuje wygląd całej stylizacji, ponieważ to na niej skupia się największa uwaga. Tak jak w przypadku kobiet, figury u mężczyzn są rozmaite.

Wąska talia i szerokie ramiona? A może szerokie biodra i szerokie ramiona? Nie wiesz jaki model ostatecznie wybrać dla swojej sylwetki? Na przykład marynarki slim znajdziesz w ofercie Giacomo Conti, choć to nie wszystkie dostępne modele. Sprawdź nasze porady dzięki którym dopasujesz marynarkę dla siebie.

Jak dobrać marynarkę – uniwersalne zasady

Oficjalne wydarzenia wymagają odpowiedniego ubioru. Może to być studniówka, matura, wesele, rozmowa o pracę czy rodzinne uroczystości. Umiejętnie dobrany ubiór w oficjalnych sytuacjach to wizytówka każdego eleganckiego mężczyzny.

Zatem na co zwracać uwagę przy doborze marynarki, niezależnie od modelu? Pamiętaj o tych 6 poradach:

  1. Odpowiedni rozmiar – zbyt duża marynarka będzie wyglądała nieestetycznie i będzie powodowała marszczenia na plecach z nadmiaru materiału. Z kolei zbyt mała marynarka będzie mocno opięta w ramionach oraz będzie naciągnięta na klatce piersiowej oraz brzuchu.
  2. Długość marynarki – prawidłowo dobrana marynarka powinna zakrywać połowę pośladków (marynarka sportowa) lub całe pośladki (marynarka formalna). Najlepszym wyznacznikiem prawidłowej długości marynarki jest wtedy, kiedy dzieli ona sylwetkę mężczyzny dokładnie na pół.
  3. Długość rękawa marynarki – rękaw na wyprostowanej ręce powinien kończyć się na przegubie nadgarstka. Mankiet koszuli spod rękawa powinien wystawać na około 1-2 cm.
  4. Klapy marynarki – powinny przylegać do klatki piersiowej (swobodnie oparte) i nie powinny się marszczyć i załamywać.
  5. Plecy marynarki – prawidłowo dobrana marynarka nie może marszczyć się na plecach, zaginać lub ciągnąć.
  6. Kołnierz – marynarki musi ściśle przylegać do kołnierzyka koszuli. Podobnie jak z rękawem – kołnierz koszuli powinien wystawać na około 1,5-2 cm ponad kołnierz koszuli.

Znając powyższe uniwersalne zasady kupowania, możemy przejść do wyboru odpowiedniego modelu marynarki dopasowanej do sylwetki.

Marynarka dobrana do sylwetki

Niestety zbyt często widać na ulicach mężczyzn ze źle dobraną marynarką do swojej figury. Jak powszechnie wiadomo, dobrze dobrany garnitur ukryje mankamenty męskiej figury. Taliowana marynarka na przykład będzie dobrze dopasowana w ramionach oraz talii, lecz niekoniecznie nadaje się dla Panów z brzuszkiem.

Najbardziej anatomiczną budową sylwetki mężczyzny są szerokie ramiona oraz wąska talia. To właśnie trójkątna sylwetka jest najczęściej spotykaną sylwetką wśród mężczyzn. Jest jednocześnie najłatwiejszą sylwetką w doborze marynarki, ponieważ każda będzie dobrze wyglądać. W wersji eleganckiej Panowie mogą wybrać marynarkę dwurzędową.

Sylwetka typu gruszka, czyli wąskie ramiona oraz szerokie biodra – Panowie o tym typie budowy dobrze będą wyglądać w marynarce jednorzędowej, zapinanej na 3 guziki.

Sylwetka prostokątna to również często spotykany typ sylwetki Cechy charakterystyczne? Ramiona oraz biodra są takiej samej szerokości.

Najlepsze marynarki dla wszystkich sylwetek

Możemy zatem wyróżnić kilka typów sylwetek wśród mężczyzn. Jakie cechy szczególne powinny mieć marynarki?

  • Mężczyzna szczupły i wysoki – regularna szerokość i długość marynarki, a także klap będą najlepszym rozwiązaniem,
  • Mężczyzna wysoki o masywnej budowie ciała – zdecydowanie na plus będą szerokie klapy marynarki,
  • Mężczyzna niski i szczupły – zdecydowanie warto wybrać marynarkę, która sięga do połowy pośladków i jest taliowana,

Mężczyzna niski z brzuszkiem – nie wybieraj marynarki dwurzędowej oraz zakrywającej całe pośladki.

Poprzedni artykułTemat dotyczący felg aluminiowych malowanych proszkowo
Następny artykułJak pielęgnować włosy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj