Jak dobrać odcień włosów do typu urody?

Kolory odgrywają istotną rolę w doborze stroju, kosmetyków do makijażu, ale również odcienia farbowanych włosów. Jaki jest twój typ urody? Jak dobrać kolor włosów, który wydobędzie pełen blask twojej urody? Czy pasują do ciebie odcienie brązu, czy może chłodne blondy?

Typy urody ze względu na ich cechy charakterystyczne umownie dzielone są na cztery pory roku. Osoby o wiosennym i jesiennym typie urody wyróżniają się skórą o ciepłym odcieniu, lato i zima zaś najlepiej prezentują się w chłodnych barwach. Łatwo sprawdzić, czy nasza skóra ma ciepły, czy chłodny odcień, przymierzając złotą i srebrną biżuterię lub malując powieki opalizującymi cieniami w kolorze złotym i srebrnym. W zestawieniu ze skórą w okolicy twarzy oraz kolorem oczu „nasz” odcień podkreśli piękne i pozytywne cechy naszej urody, kolor nieodpowiedni przeciwnie – wydobędzie niedoskonałości i zmęczenie.

Cztery pory roku urody

Wiosenny typ urody charakteryzuje się ciepłym, brzoskwiniowym kolorytem cery, niekiedy z piegami i skłonnością do rumienienia się. Wiosna w słońcu opala się na brązowo, a kolor jej oczu to zwykle niebieski lub zielony. Kolory włosów pasujące do typu wiosennego to złociste blondy i cieplejsze odcienie brązu – farby tego typu to na przykład 503 Casting Creme Gloss – Czekoladowe Toffi od L’Oréal Paris lub ciepłe, miedziane rudości. Wiosenny typ urody nie będzie wyglądać korzystnie w modnych, gołębich szarościach i platynowych blondach, zarezerwowanych dla osób o chłodnym odcieniu cery.

Typ urody letni ma zwykle skórę o bardzo chłodnym, jasnym kolorze oraz jasne, zielone lub szaroniebieskie oczy. Naturalny kolor włosów lata to zwykle chłodny, popielaty, mysi blond. Letni typ urody niekorzystnie wygląda w ciepłych tonacjach, idealnie dobrany kolor włosów będzie więc bardzo jasnym blondem, rozjaśnionym nawet do platyny. Excellence Crème od L’Oréal w odcieniu 9 – bardzo jasny blond, modne popielate odcienie brązu i blondu, ich połączenie: chłodne „bronde”, a także srebrnoszare i chłodne kolory włosów świetnie sprawdzą się właśnie u osób w tym typie urody. Wymarzone szarości uzyskać można w prosty sposób między innymi dzięki farbom permanentnym z serii Colorista L’Oréal Paris w odcieniach #Charcoal Grey lub #Smokey Grey.

Urodowa jesień ma zwykle naturalnie rude włosy, często bladą skórę pokrytą piegami. Jesieni jest do twarzy w ciepłych barwach mahoniu, złota i czerwieni, a także w brązach. Jeśli chodzi o jesienne odcienie brązu, farby do włosów pasujące do tego typu urody to wszelkie palety o ciepłym, złocistym połysku, na przykład Casting Creme Gloss w odcieniu 443 – kasztanowa henna. Jesienny typ urody powinien unikać czarnych oraz bardzo jasnych blond włosów w chłodnym odcieniu.

Ostatni, zimowy typ urody charakteryzuje bardzo jasna, porcelanowa skóra i ciemne, prawie czarne włosy. Właśnie takie odcienie, także w chłodnym kolorze granatowej czerni, na przykład Colorista Paint #BLUEBLACK od L’Oréal Paris, pasują zimie jako jedynemu typowi urody. Wszystkie inne typy w czarnych, farbowanych włosach wyglądać będą sztucznie. Zima świetnie prezentować się będzie także w alternatywnych kolorach włosów – fioletowym, niebieskim lub gołębiej szarości. Kolor farby dla zimy, jak i innych typów urody, warto dobrać również do koloru oczu – cieplejsze barwy, takie jak odcienie brązu czy mahonie, pasować będą do oczu piwnych i zielonkawych, popiele i szarości natomiast, a także odcienie brązu, farby w chłodnej tonacji, sprawdzą się najlepiej u osób o oczach niebieskich i szarych.

Kolor włosów dobrany do odcienia skóry i koloru oczu podkreśli naszą urodę i uwidoczni jej najlepsze cechy.

Poprzedni artykułCo oprócz wystawiania faktur powinien mieć program do faktur?
Następny artykułJak parkować przy gdańskim lotnisku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj