Jak parkować przy gdańskim lotnisku?

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy to międzynarodowe lotnisko, które obsługuje wiele połączeń liniowych zagranicznych i krajowych oraz loty czarterowe. Właściwie położone jest w gdańskiej dzielnicy Matarnia i pierwotnie nazywane było lotniskiem Gdańsk Rębiechowo. Tylko 10 km dzieli gdańskie lotnisko od centrum Gdańska i Sopotu oraz 23 km od centrum Gdyni. Podróżni, którzy przylatują na lotnisko im. Lecha Wałęsy lub z niego wylatują, mogą skorzystać z wielu usług dodatkowych, w tym z parkingu. Jak wygląda rezerwacja miejsc parkingowych przy tym porcie lotniczym?

Podział parkingów na gdańskim lotnisku

Dla wszystkich pasażerów i klientów lotniska w Gdańsku przeznaczona jest oferta parkingu, którym zarządza firma Interparking. Pasażerowie mogą na nim bezpiecznie pozostawić swoje samochody. Parking na lotnisku w Gdańsku dzieli się na kilka stref:

  • strefa kiss&fly – specjalna strefa przeznaczona dla tych kierowców, którzy nie chcą parkować na lotnisku ani krótkoterminowo, ani długoterminowo, a jedynie podwożą w to miejsce bliskich i klientów;
  • krótkoterminowy parking – to parkingi oznaczone jako P1 i P3;
  • długoterminowy parking – to parkingi oznaczone jako P4, P5 i P6, przeznaczone do postoju długoterminowego.

Znajomość tych stref na parkingu gdańskiego lotniska pozwoli kierowcy wybrać miejsce postojowe zgodnie z własnymi oczekiwaniami i potrzebami.

Które miejsca rezerwować na parkingu na gdańskim lotnisku?

Jeśli planujemy jedynie zawieźć kogoś z rodziny lub znajomego do portu lotniczego w Gdańsku, śmiało powinniśmy kierować się do części kiss&fly, przeznaczonej do obsługi kierowców, którzy tylko na chwilę zatrzymują się przy lotnisku.

Gdy jednak chcemy zostawić samochód na co najmniej kilkanaście minut, powinniśmy wybrać parking krótkoterminowy. Znajdzie on zastosowanie wówczas, gdy kierowca przyjechał po kogoś na lotnisko i będzie chciał tu czekać dłużej, np. 2 godziny.

Ostatnia część lotniska – przeznaczona do parkowania długoterminowego – oferuje miejsca postojowe dla kierowców, którzy gdzieś wyjeżdżają z gdańskiego lotniska i chcą bezpiecznie pozostawić swoje auto w sąsiedztwie terminalu pasażerskiego.

http://www.airport.gdansk.pl/passenger/parking/parking-plan

 

 

Poprzedni artykułJak dobrać odcień włosów do typu urody?
Następny artykułSkórzana torebka – praktyczny prezent dla każdej kobiety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj