Jak sprawić, aby Twój dom zaczął myśleć?

Panuje przekonanie, że każdy dom jest w jakiś sposób podobny do swojego właściciela. Na przykład w domu starszych osób każdy pokój oddycha komfortem, a drogi apartament sprytnego biznesmena wykazuje pewność siebie. Natomiast pracownia artystyczna zdolnego artysty w pełni oddaje jego kreatywne myślenie.

Czy dom może być inteligentny?

Każdy dobry gospodarz nie pracuje oddzielnie od głowy: jego oczy, uszy, mózg podejmują decyzje i przekazują nakazy ciału. Taki sposób pozwala uzyskać najlepsze efekty pracy: unormowanie wszystkich układów ciała w jedną całość stwarza możliwość jego odpowiedniego działania. Podobnie w inteligentnym domu, wszystkie systemy w nim działają harmonijnie, konsekwentnie i są wzajemnie powiązane. W takim domu okablowanie nie przepali się, rury nie pękają z powodu stałych wahań temperatury. Pokoje nie są zamarznięte z powodu nagłych przerw w dostawie prądu.

Jak sprawić, aby Twój dom zaczął myśleć?

Koordynując systemy podtrzymywania życia w podobny sposób, można kontrolować dom, monitorować go przez Internet lub zdalnie przez nadzór wideo. Można zaprogramować interakcję różnych systemów w domu i ich zachowanie w zależności od pory dnia, pogody lub, na przykład, nastroju właściciela. System intelektualny „inteligentny dom” to zaawansowany technicznie system, który pozwala zespolić wszystkie połączenia w jedno i umieścić pod kontrolą sztucznej inteligencji, programowalnej i dostosowywanej do wszystkich potrzeb i życzeń właściciela. Ogrzewanie, oświetlenie, hydraulika, system alarmowy w mieszkaniu to wszystko może być podporządkowane scentralizowanemu sterowaniu za pomocą instalacji specjalnego systemu „inteligentny dom”.

Co można uzyskać posiadając inteligentny dom?

Wystarczy odpowiedzieć sobie na takie pytania: czy chcesz, aby górne światła zapalały się w salonie w godzinach wieczornych, a w ciągu dnia paliła się tylko lampa do czytania w pokoju biurowym? Czy wolisz odpowiednio ogrzewać pomieszczenia zimą, a nie chcesz zamarzać w sypialni aż do jesieni? Chcesz być w stanie włączyć grzejnik w mieszkaniu przez Internet, aby pomieszczenie rozgrzało się przed przyjazdem?

Lub, chcesz być powiadamiany SMS-em o nagłych przerwach w zasilaniu lub wywołanych alarmach? W dzisiejszych czasach nie wymaga to zatrudniania całego kosztownego personelu i strażników, dom inteligentny zrobi to wszystko.Taki system jest dostępny dla każdego mieszkania i jego właściciela, który chce zapewnić bezpieczeństwo swojemu mieniu, gdy znajduje się poza domem. Ponadto już zainstalowany system można dalej rozwijać, dodając nową komunikację lub rozszerzając już połączone interakcje.

Elementy składowe inteligentnego domu

Inteligentny dom to zharmonizowany system zarządzania w domu, biurze, mieszkaniu lub budynku, na który składają się: czujniki, elementy sterujące i siłowniki. Części sterujące odczytują sygnały z czujników i sterują pracą siłowników, działając zgodnie z określonymi algorytmami i łącząc takie systemy jak ogrzewanie domu przez grzejniki lub ogrzewanie podłogowe, wentylację i klimatyzację. A także alarm bezpieczeństwa i pożarowy, jak również system kontroli dostępu. Ważna funkcję, jaką jest kontrola sytuacji awaryjnych: wycieki wody, gazu, wypadki w sieci energetycznej, zapewni nadzór wideo (lokalny i zdalny).

Inteligentny dom to kontrola: oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego, ogrzewania kanałów burzowych, stopni schodów i ścieżek, zużycia energii, ograniczenie obciążeń szczytowych i rozkład obciążenia w fazach sieci zasilającej. Kontrola przepompowni ścieków i systemów automatycznego nawadniania terenów zielonych jak również bram, rolet i żaluzji. Zdalny monitoring i kontrola wszystkich systemów w domu za pośrednictwem Internetu.

Podsumowanie

Dzisiaj zwrot „inteligentny dom” kryje w sobie jeden lub więcej systemów automatyzacji i komputeryzacji, zaprojektowanych tak, aby życie człowieka w inteligentnym domu było wygodniejsze, bezpieczniejsze i bardziej ekonomiczne. System bezpieczeństwa mieszkaniowego, który pozwala śledzić pojawienie się nieupoważnionych osób, a także zdalne monitorowanie wideo małych dzieci i osób starszych. System ten może również obejmować symulację obecności właściciela w domu, w przypadku długiego wyjazdu.

Więcej informacji znajdziesz na Grako.pl

Poprzedni artykułPo czym rozpoznać wygodne damskie czółenka?
Następny artykułZ wizytą w nowoczesnej kuchni. Wybieramy płytki podłogowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj