Jak stworzyć mały, dobrze prosperujący butik krok po kroku?

Stworzenie własnego butiku to marzenie wielu kobiet. Sprzedaż ubrań i butów, a także dodatków wydaje się być dobrym pomysłem na biznes, wszak większość kobiet to typy zbieraczy i lubią kolekcjonować zarówno nietuzinkowe, unikalne rzeczy, jak i te które są na topie, czyli posiadają je już wszystkie znajome. Niemniej jednak nie jest to takie proste i trzeba podejść do tego w sposób przemyślany. Z pewnością pomocna może być współpraca z internetową hurtownią torebek i stworzenie modelu dropshippingowego, ale po kolei.

Zadbaj o research i sprawdź, co proponuje konkurencja

Zakładając każdy biznes trzeba zawsze wykonać bardzo dokładny research. Jeśli chcesz sprzedawać w butiku własnoręcznie uszyte rzeczy to z pewnością wpiszesz się w niszę, gdyż mimo wszystko niewiele kobiet decyduje się jeszcze na mało znane marki. Możesz stworzyć połączenie własnego asortymentu z tym markowym, co przyciągnie większą rzeszę klientek. Taki model biznesowy proponuje mniej sklepów, zatem masz większą szansę na znalezienie odbiorców. Aby ich znaleźć niezależnie od tego, czy swój sklep chcesz prowadzić stacjonarnie, czy online, albo łącząc obydwa kanały sprzedaży, musisz zadbać o promocję w sieci.

Stwórz stronę internetową i profile na portalach społecznościowych

Na samym początku konieczne jest stworzenie strony internetowej na której zaprezentujesz swoją ofertę i wskażesz adres pod którym mieści się twoja firma, a także kontakt telefoniczny i mailowy. To absolutne minimum. W ramach strony warto założyć również bloga o modzie i na nim prezentować stylizacje oparte na własnych produktach. Możesz oczywiście nawiązać również współpracę z blogerkami modowymi, które w ramach codziennych wpisów będą promować Twoje ubrania. Możesz nawiązać współpracę również z vlogerami, co dodatkowo zwiększy Twoją popularność. Konieczne jest także założenie profilów na portalach społecznościowych, gdzie prezentować będziesz wpisy ze stylizacjami dnia, a także organizować konkursy w celu zdobycia pierwszych followersów i szybkiego zwiększenia ich liczby. Oczywiście niezbędne będzie również pozycjonowanie strony w wyszukiwarce. Możesz wykorzystać reklamy Adwords. Konieczne będzie również optymalizacja pod wybrane słowa kluczowe.

Wynajmij niewielki lokal i prowadź równorzędną sprzedaż online

Kiedy już wiesz mniej więcej jaki profil ma mieć butik i co chcesz w nim sprzedawać możesz poszukać odpowiedniego lokalu na wynajem. Nie powinien być zbyt duży, ale jeśli dobrze chcesz wyeksponować swoją ofertę musi się w nim zmieścić coś więcej niż wystawa i dwa wieszaki z ubraniami i jedna półka z butami i torebkami. Oczywiście zanim zabierzesz się za wystrój musisz załatwić wszystkie kwestie formalne. Warto mieć odłożoną pewną sumę na początku, czyli kapitał, który pozwoli na utrzymanie się w czasie rozkręcania biznesu. Warto zdecydować się na równorzędną sprzedaż online, która może dać wiele korzyści. Nie trzeba nawet otwierać sklepu na własnej domenie, można wykorzystać gotowe rozwiązania, np. sklep Allegro, pamiętając o równorzędnej promocji. Prowadząc sprzedaż równorzędnie dwoma kanałami możesz szybciej osiągnąć zakładany zysk, nawet mimo poniesienia większych kosztów, wszak sprzedaż w internecie to podstawa w dzisiejszych czasach.

Nawiąż współpracę z hurtownią dropshippingową

Kolejnym ważnym krokiem, gdy decydujesz się na sprzedaż online jest nawiązanie współpracy z hurtownią dropshippingową. Znajdziesz internetową hurtownię torebek, która prowadzi również ten model biznesowy. To niezwykle korzystne rozwiązanie, gdyż nie musisz wynajmować pomieszczenia na magazyn, a zakupione przez klientów rzeczy możesz zamówić po dokonaniu przez nich zapłaty i bezpośrednio skierować na ich adres. Jeśli znajdziesz dodatkowo hurtownię dropshippingową oferującą odzież i obuwie, to może się okazać, że prowadzenie punktu stacjonarnego stanie się nieopłacalne. Zatem zawsze należy wszystko dokładnie przekalkulować.

Internetowa hurtownia torebek może być miejscem, gdzie rozpoczniesz współpracę biznesową. Prowadzenie butiku możesz zacząć również od drugiej strony, czyli najpierw spróbować modelu dropshippingowego, a dopiero później decydować się na założenie sklepu stacjonarnego.

Poprzedni artykułZestawy prezentowe kosmetyków dla niej – jaki wybrać?
Następny artykułŻycie jak w Madrycie, czyli spróbujmy czegoś nowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj