Jak wybrać miejsce na zabieg z użyciem botoxu w Krakowie?

Botox to znana od lat, bardzo skuteczna metoda pozbywania się zmarszczek na jakiś czas. Jeśli wykonamy zabieg z użyciem botoxu w sprawdzonym miejscu, będziemy mogli cieszyć się jego efektami nawet do pół roku.

Jak działa botox?

Botox, czyli tak naprawdę toksyna botulinowa typu A jest skuteczną i dobrze znaną w medycynie estetycznej metodą na usuwanie zmarszczek mimicznych. Botulina działa trochę jak spowalniacz, blokuje bowiem połączenia między nerwami i mięśniami mimicznymi, a dzięki temu nie dochodzi do skurczu mięśni, którego efektem są właśnie zmarszczki. Zmarszczki oczywiście nie znikają, ale zostają widocznie wygładzone. Pierwsze efekty stosowanie zabiegów opartych na botulinie widoczne są po około dwóch dniach, zaś na pełny efekt trzeba poczekać do trzech tygodni.

Partie ciała, które można poddać zabiegowi z użyciem botoxu:

  • Czoło – zmarszczki na czole poprzeczne lub pionowe pomiędzy łukami brwiowymi
  • kurze łapki
  • zmarszczki pod dolną powieką oka
  • te nad górną wargą i opadające kąciki ust

Zabieg nie jest bardzo bolesny, ale trudno nazwać go przyjemnym, botox wprowadza się igłą pod skórę, gzie botulina powoli się rozprowadza. Skuteczność zabiegu uzależniona jest w dużej mierze od głębokości zmarszczek oraz indywidualnych preferencji pacjenta. Zwykle efekty utrzymują się do 4 do 5 a nawet 6 miesięcy. Alternatywą dla botoxu jest nieco mniej skuteczny, ale bardziej naturalny kwas hialuronowy, którego aplikacja odbywa się w bardzo do botoxu podobny sposób.

Jak wybrać odpowiednie miejsce na zabieg z użyciem botoxu?

Wpisując w wyszukiwarkę hasło ”botox Kraków” znajdziemy przynajmniej kilkanaście, których wygląd i merytoryka, może nas zachęcić do skorzystania z oferty danego gabinetu. Trzeba jednak być ostrożnym w wyborze, bo powszechnie dostępny botox Kraków nie rzadko oznacza, że delikatny zabieg, jakim jest wprowadzenie toksyny botulinowej pod skórę bywa wykonywany zbyt pośpiesznie i bez poszanowania podstawowych zasad BHP. Warto więc sprawdzić na stronach salonów kosmetycznych certyfikaty i rekomendacje, jakimi salon może się pochwalić. To bardzo ważny element w przypadku jakichkolwiek ingerencji w nasze ciało.

Botox Kraków – gdzie zrobić to tanio i bezpiecznie?

Bezpieczeństwo zabiegu opiera się o konsultację z lekarzem, taką konsultację powinien przejść każdy pacjent, bo sam wywiad nie wystarczy. Lekarz będzie chciał znać historię ewentualnych chorób skóry, najczęstsze problemy i przyjrzeć się fragmentom, które mają zostać poddane zabiegowi. Taka wizyta oczywiście będzie płatna.

Jedna jednostka profesjonalnego preparatu to koszt od 25 do 40 zł, ilość jednostek do konkretnej partii twarzy zależy od głębokości zmarszczek. I tak za botox Kraków zmarszczek poziomych czoła zapłacimy od 380 do 600 zł, zaś za likwidację kurzych łapek co najmniej 350 zł. Ceny wahają się w zależności od lokalizacji salonu oraz zastosowanych preparatów.

Poprzedni artykułKwas hialuronowy – sekret nawilżenia cery
Następny artykułMydło w płynie kontra mydło w kostce. Jakie mają zalety i wady?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj