Kiedy warto wykupić dodatkową polisę?

Chcesz zacząć oszczędzać? A może zależy Ci na wykupieniu ubezpieczenia na życie? W takim przypadku pomocna będzie specjalna polisa!

Dzięki specjalnym polisom możemy obecnie nie tylko regularnie odkładać sumy na różne cele, ale także spać spokojnie. Jakie polisy warto wybierać? Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem przygotowanym wraz z towarzystwem Vienna Life!

Polisa – co to jest?

Pod pojęciem takim jak polisa znajduje się dokument, w którym ubezpieczyciel potwierdza fakt zawarcia umowy ubezpieczeniowej.

Potocznie polisa to także ubezpieczenie, które wykupujemy na samochód, na mieszkanie czy na życie po to, aby otrzymać dodatkowe zabezpieczenie w nieprzewidzianych sytuacjach.

Różne rodzaje polis ubezpieczeniowych:

  • polisa na życie
  • polisa samochodowe – OC, AC, Assistance
  • polisa NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków
  • polisa na mieszkanie i na dom
  • polisa turystyczna

To tylko najbardziej popularne polisy, ponieważ aktualnie w sprzedaży znajdziemy ich znacznie więcej.

Warto także zaznaczyć, że polisy mogą być połączone z innymi produktami. Jednym z przykładów są tutaj UFK – ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. To produkt inwestycyjno-ubezpieczeniowy, który łączy w sobie zalety funduszy inwestycyjnych oraz ubezpieczenia na życie.

Kiedy warto zdecydować się na zakupienie polisy?

W niektórych przypadkach polisę musimy wykupić obowiązkowo – dotyczy to przede wszystkim polisy OC na samochód. W innych samodzielnie decydujemy o tym, kiedy zamierzamy się ubezpieczyć.

Polisy ubezpieczeniowe mogą przydać się w każdej sytuacji – tak naprawdę nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć losowych przypadków, które mogą dotknąć każdego z nas w najmniej oczekiwanym momencie.

Właśnie dlatego warto wykupić ubezpieczenie wtedy, gdy po prostu zależy nam na dodatkowej ochronie – niezależnie od wieku, a także sytuacji życiowej i zawodowej.

Nie wiesz, która polisa będzie dla Ciebie najlepsza? Potrzebujesz profesjonalnej pomocy? Skontaktuj się ze specjalistami z towarzystwa Vienna Life, aby otrzymać indywidualną poradę!

Poprzedni artykułKredyt samochodowy, gotówkowy i leasing – co wybrać?
Następny artykułDlaczego nie możesz znaleźć pracy? Najczęstsze powody

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj