Kosze na śmieci w wysuwanej szufladzie. Czy warto?

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej segregowanie świeci to obowiązek każdego. Jak zmieścić w kuchni kilka pojemników na odpadki w taki sposób, by nie stały na widoku, a jednocześnie były łatwo dostępne? Sprawdzamy, czy dobrym rozwiązaniem okażą się kosze na śmieci w wysuwanej szufladzie.

Czy warto zainwestować w wysuwaną szufladę na kosz na śmieci?

Miejsce przeznaczone na pojemniki do segregowania odpadów powinno spełniać trzy warunki. Po pierwsze, musi być odpowiednio pakowne, by zmieściło się w nim kilka koszy. Potrzebujemy co najmniej czterech pojemników (na bioodpady, papier, szkło oraz metale i tworzywa sztuczne), choć w zależności od regulacji przyjętych przez urząd gminy lub urząd miasta może być ich więcej. Po drugie, chcemy mieć do koszy szybki i prosty dostęp. Po trzecie, ze względów estetycznych, warto ukryć je przed wzrokiem. Wysuwana szuflada spełnia wszystkie powyższe wymagania.

Na rynku dostępne są modele rozmaitego kształtu i wielkości, dlatego bez trudu dobierzemy taki, który okaże się w pełni dopasowany do naszych potrzeb oraz do metrażu kuchni. Jeśli zainwestujemy w szufladę z pełnym wysuwem, wszystkie kosze będziemy mieć dosłownie na wyciągnięcie ręki, choć pozostaną sprytnie ukryte.

Wygodne w użytkowaniu szuflady sambox i cargo

Funkcjonalny typ szuflady kuchennej z pełnym wysuwem to głęboka szuflada sambox, zamontowana na prowadnicach gwarantujących płynne otwieranie i ciche domykanie. Bez problemu ustawimy w niej kosze do segregowania śmieci w taki sposób, byśmy mogli dobrze widzieć ich oznaczenia i wygodnie z nich korzystać.

Inne ciekawe rozwiązanie stanowi kosz cargo przytwierdzony do frontu szafki. Model tego rodzaju może zostać otwarty i wysunięty na zewnątrz jednym płynnym ruchem. W małej kuchni znakomicie sprawdzi się szuflada cargo mini, która zajmuje niewiele miejsca, ale jest na tyle głęboka, że pomieści kilka wąskich pojemników na śmieci ulokowanych pojedynczo jeden za drugim.

Użytkowanie koszy cargo i szuflad sambox jest proste i intuicyjne, dlatego ich popularność stale rośnie. Największym wyborem rozmiarów dysponują sklepy oferujące meble kuchenne na wymiar.

Pojemne i praktyczne szuflady narożne

Doskonałym miejscem na kosze na śmieci są także szuflady narożne. Za ich pomocą możemy efektywnie zagospodarować kłopotliwe kąty pomieszczenia, ale to nie jedyna ich zaleta. Dobrze dobrane szuflady pozwalają w pełni wykorzystać przestrzeń do przechowywania, której w szafce narożnej jest zazwyczaj więcej niż w standardowym modelu prostym.

Warto zdecydować się na wysuwny kosz prostokątny albo kosz typu nerka z dwiema półkami. Szufladę narożną wysuwamy całkowicie jednym ruchem ręki, praktycznie bez użycia siły. Aby wrzucić odpadki do kosza lub go opróżnić, nie trzeba się schylać ani sięgać w głąb szafki. To znaczące udogodnienie, przydatne zwłaszcza dla osób starszych. Dzięki systemom cichego domyku nowoczesne szuflady narożne są także bezpieczne dla dzieci.

Wysuwane szuflady w kuchni na wymiar

Wysuwana szuflada to najlepsze miejsce na kosze na śmieci w nowoczesnej kuchni. Model z pełnym wysuwem zapewnia swobodny dostęp do wszystkich pojemników naraz, pozwala sprytnie zamaskować je przed wzrokiem, a do tego jest wyjątkowo pakowny, komfortowy i bezpieczny w użytkowaniu.

Warto pamiętać, że systemy szuflad cargo, sambox i szuflady narożne są dostępne w szerokiej gamie wzorów. Zamawiając meble kuchenne na wymiar, np. z linii Senso Kitchens, zyskujemy jeszcze więcej opcji w zakresie umiejscowienia, typu, rozmiaru i kształtu szuflad wysuwanych. Dzięki temu łatwo stworzyć przestrzeń przyjazną dla wszystkich domowników, w której codzienne funkcjonowanie – w tym także segregowanie śmieci – będzie prostsze i wygodniejsze.

Poprzedni artykułZimowa odzież damska – bądź modna na zimę
Następny artykułJak leczyć uzależnienia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj