Lakier hybrydowy – jak pomalować paznokcie?

Lakier hybrydowy - jak pomalować paznokcie?

Lakier hybrydowy – dlaczego warto kupić?

Lakiery hybrydowe są bardzo popularne. Przemawia za tym duża trwałość, nawet do 3 tygodni, oraz duża paleta kolorów i możliwość tworzenia różnych wzorów na paznokciach. Ale wiele z pań zadaje pytanie: lakier hybrydowy – jak pomalować paznokcie? Oto kilka rad, które pomogą stworzyć perfekcyjny manicure hybrydowy.

Jak pomalować paznokcie lakierem hybrydowym?

Przede wszystkim przypomnijmy, co jest potrzebne. Najważniejsza jest lampa UV bez niej cały manicure nie ma sensu, ponieważ promienie UV utrwalają lakier hybrydowy. No właśnie, sam lakier to za mało. Potrzebna nam jeszcze baza oraz top. Baza to pierwsza warstwa, która z jednej strony zabezpiecza paznokieć z drugiej strony sprawia, że lakier dobrze się trzyma. Top to warstwa końcowa, która nabłyszcza i zabezpiecza lakier.

Zanim przystąpimy do malowania paznokcie lakierem hybrydowym zaczynamy od zmatowienia płytki, czyli lekkiego spiłowania wierzchnie warstwy. Trzeba zrobić to delikatnie, aby nie uszkodzić paznokcia. Po tej czynności dobrze jest przetrzeć płytkę „cleanerem”, czyli płynem, który oczyści z pozostałych drobin i przygotuje paznokieć na położenie bazy. Należy pamiętać, żeby bazę kłaść cienką warstwą. Po utrwaleniu bazy w lampie można przejść do nałożenia właściwego lakieru hybrydowego.

Lakier hybrydowy – nakładanie warstw

Lakier nakładamy cienką warstwą. Trzeba pamiętać, że hybryda nie tworzy zacieków, jak tradycyjny lakier, więc nie trzeba się martwić, że został położony nierówno. Ważne, żeby lakier nie ściekał na skórki, wtedy trzeba go usunąć delikatnie cienkim patyczkiem. Pozostawiony na skórkach lakier może odpryskiwać lub co gorsza powodować, że będzie gromadziła się pod nim woda. Nałożony lakier utrwalamy w lampie i powtarzamy czynność. Zazwyczaj dwie warstwy wystarczają.

Na lakier nakładamy top, który również utrwalamy w lampie. I manicure hybrydowy gotowy. Będziesz się nim cieszyć co najmniej 2 tygodnie.

Viavision.pl

Poprzedni artykułZakupy na święta – co warto kupić?
Następny artykułJak zarabiać w internecie?

1 KOMENTARZ

  1. Lakiery hybrydowe i lakiery 3w1 wypierają tradycyjne lakiery z rynku. W sumie nic w tym dziwnego nie ma, teraz każdy może lampę UV do hybrydy kupić samemu do domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj