Mikropigmentacja włosów – sposób na walkę z łysieniem

Wypadanie włosów to problem, który trapi zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Stres, niewłaściwa dieta, depresja oraz inne choroby, które trawią organizm mogą przyczynić się do nadmiernego wypadania włosów. Mikropigmentacja to doskonały sposób na przywrócenie dawnego wyglądu.

Jak podają statystyki, niemal co drugi mężczyzna boryka się z problemem łysienia. Schorzenie to dotyka również kobiety w różnym wieku. Jak zauważają lekarze, przyczynami takiego stanu rzeczy są nie tylko uboga dieta oraz prowadzenie stresującego trybu życia, ale również czynniki genetyczne. Bez względu na podłoże, wraz z przerzedzającym się owłosieniem głowy pojawiają się wstyd, utrata pewności siebie oraz stres. Medycyna estetyczna zna obecnie sposoby na radzenie sobie z tym problemem Jednym z nich jest zabieg mikropigmentacji włosów.

Mikropigmentacja włosów – czym jest

Mikropigmentacja jest metodą maskowania łysienia, która polega na umieszczeniu barwnika (pigmentu) w głębokiej warstwie skóry. Trzeba pamiętać, że procedura ta nie ma działania leczniczego – nie jest w stanie odwrócić zmian, które mają charakter trwały i nie będzie w stanie sprawić, aby włosy zaczęły rosnąć ponownie. Pozwoli za to zamaskować ubytki, czyli pozbyć się tych obszarów skóry głowy, które pozostają pozbawione owłosienia. Dzięki temu fryzura będzie wydawać się bardziej gęsta oraz naturalna. Jest to możliwe, ponieważ stosowane w zabiegu barwniki farmaceutyczne są indywidualnie dopasowywane do odcienia skóry oraz koloru włosów.

Decydując się na wykonanie mikropigmentacji włosów warto wiedzieć, że metodę tę najczęściej stosuje się przy krótko ostrzyżonych włosach oraz przy fryzurze na jeża. Te obszary skóry pozbawione są owłosienia pokrywa się niewielkimi kropkami, mającymi na celu imitować cebulki włosowe. Takie kropki praktycznie bardzo trudno jest odróżnić od prawdziwych cebulek. W przypadku zastosowania mikropigmentacji na włosach nieco dłuższych stosuje się cieniowanie skóry głowy. Przyciemnia się ją w taki sposób, aby przykryć wszelkiego rodzaju ubytki lub blizny.

Mikropigmentację przeprowadza się bez znieczulenia za pomocą niewielkiej igły. Zazwyczaj w gabinetach wykorzystuje się specjalne rollery, które dostarczają pigment wewnątrz naskórka i jednocześnie czuwają nad tym, aby procedura nie była bardzo bolesna. Zabieg trwa 1-3 godziny, a czas ten uzależniony jest od wielkości obszaru dotkniętego łysieniem. Efekt powinien utrzymać się przez około 2 lata.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Mimo iż nie jest to metoda leczenia łysienia, mikropigmenacja włosów może pomóc zniwelować ubytki włosów. Z tego powodu będzie ona przydatna pacjentom po chemioterapii, seniorom, ale również ludziom chorującym na łysienie plackowate lub z bliznami po wypadkach. Często na zabieg zgłaszają się osoby z zakolami, ubytkiem włosów z tyłu głowy lub łyse. W przypadku kobiet z przerzedzonymi włosami uzyskuje się naturalny efekt zagęszczenia fryzury.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Zabieg mikropigmentacji włosów uznaje się za całkowicie bezpieczny, istnieją jednak pewne przeciwwskazania dla jego wykonania. Nie poleca się go osobom z łojotokowym zapaleniem skóry, skórą atopową oraz dużym trądzikiem. Bezwzględnie nie przeprowadza się go u pacjentów z chorobami nowotworowymi w aktywnej fazie.

Dowiedz się więcej o mikropigmentacji głowy na stronie: https://klinikasmp.pl/

Poprzedni artykułSoczewki kolorowe i zwykłe – podobieństwa i różnice
Następny artykułApple Watch – z jakim sprzętem jest kompatybilny?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj