Minimalistyczna ława do salonu- nowe trendy 2020

Styl minimalistyczny króluje we wnętrzach niezależnie od zmieniających się jak w kalejdoskopie trendów. Jest uwielbiany przez osoby dosłownie urzeczywistniające maksymę: „Mniej znaczy więcej” wypowiedzianą przez geniusza modernistycznej architektury – Miesa van der Rohe. Zatem rok 2020 nadal utrzyma silną pozycję minimalizmu, tym razem przejawiającego się w designie mebli, szczególnie ław i stolików zadedykowanych przestrzeni salonu.

Stolik czy ława do salonu utrzymane w duchu minimalizmu rezygnują z dekoracyjności oraz elementów zdobniczych na rzecz regularnych, geometrycznych kształtów. Często posiadają gładką oraz jednolitą powierzchnię. Jeżeli pojawia się akcent ozdobny, jest on wprowadzony z umiarem – może być nieprzeciętna kolorystyka blatu lub oryginalna forma filaru mebla.

Meble zaprojektowane w stylu minimalistycznym odznaczają się wysoką jakością użytych materiałów. Metal, drewno czy ponadczasowe szkło to najczęściej spotykane surowce, które tworzą niebanalne zestawienia. Nierzadko surowość metalu zostaje ocieplona naturalną barwą drewna. Z kolei szkło w połączeniu z metalem tworzy wyrazisty design. Drewniany blat z widocznym rysunkiem słojów i naturalnych spękań osadzony na szklanej lub metalowej konstrukcji jest hitem aranżacji w stylu industrialnym, najbliższym minimalizmowi. Nieobojętny materiał stanowi również miedź, wykonane z niego ławy i stoliki to intrygujące meble dodające aranżacji mocnego charakteru.

Jakie formy reprezentuje minimalizm? Szczególnie geometryczne. W niewielkim salonie doskonale sprawdzi się okrągły stolik kawowy – miękka linia jego blatu sprawia wrażenie, że mebel nie odbiera wnętrzu przestrzeni, taki kształt zapewnia też bogactwo aranżacyjnych możliwości. Bestsellerem są pomysłowe i praktyczne stoliki przypominające tace. Stolik czy ława do salonu pasują jak nigdzie indziej. W jakim miejscu odłożymy filiżankę z popołudniową herbatą albo przekąski przygotowane specjalnie na wieczorny seans filmowy? To przecież oczywiste.

Meble w estetyce minimalistycznej są bezpretensjonalne. Jako że ten styl ma swoje korzenie w Japonii, gdzie ogromną rolę odgrywa filozofia zen, harmonia oraz symetria mają szczególne znaczenie.

Design, jaki reprezentują stoliki i ławy w stylu minimalistycznym, kładzie silny nacisk na funkcję użytkową. Tego rodzaju meble są wielozadaniowe, multifunkcjonalne. Wśród propozycji stolików i ław znajdujących się w ofercie marki Edinos.pl bez problemu można wybrać model odpowiedni zarówno pod względem wyglądu, jak i przeznaczenia.

Wyjątkowym pragmatyzem mogą pochwalić się stoliki z drucianą podstawą wpisaną w kubaturę koła. Swobodny demontaż blatu, czyni z niego rewelacyjny schowek na poduszki czy pled. Świetnym przykładem funkcjonalności są stoliki z gazetownikiem czy też ława, której konstrukcja przewiduje przechowywanie książek lub czasopism. W większym pomieszczeniu niekonwencjonalnym rozwiązaniem będzie umieszczenie stolika stworzonego z kilku modułów albo rozkładanego, bezbłędnie naśladującego dyski olimpijskie. Mniejszy salon to odpowiednie miejsce dla ławy, której blat składa się z komórek umożliwiających ich dowolną konfigurację, dzięki czemu otrzymamy efektowny i zarazem praktyczny mebel. Niezrównana popularność należy także do stolików w wersji double – w formacie mini i maksi.

Poprzedni artykułWiększe rozmiary sukienek na wesele
Następny artykułZmiany w zakresie delegowania pracowników do pracy w Niemczech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj