Mydło w płynie kontra mydło w kostce. Jakie mają zalety i wady?

Mydło w kostce na pewien czas zostało zastąpione kolorowymi mydłami w płynie. Taki trend związany był nie tylko z wygodą, ale i z estetyką dozowników. Obecnie jednak zauważyć można powrót coraz większej liczby osób do mydeł w kostce, szczególnie tych, które wytwarzane są z naturalnych składników, bezpiecznych dla zdrowia, wyglądu i kondycji skóry.

Mydło w płynie – jaki ma wpływ na cerę?

Większość mydeł w płynie zawiera mnóstwo sztucznych składników, których zadaniem jest nadanie odpowiedniego koloru oraz uzyskanie efektu pienienia się i intensywnego zapachu. Wszystkie sztuczne składniki powodują zmiany pH skóry, jej rogowacenie oraz przesuszenie. Należy wystrzegać się zatem mydeł w płynie, które kuszą nas swym zapachem i kolorem. Nie oznacza to jednak, że wśród tej kategorii produktów nie można znaleźć mydeł będących bezpiecznymi dla skóry. Seria Biały Jeleń obejmująca zarówno mydła w kostce, jak i w płynie to sposób na odpowiednią pielęgnację.

Mydła w kostce – powrót do natury

Obecnie wytwarzane mydła w kostce również dzielą się na naturalne, które łagodnie pielęgnują skórę i na sztuczne, o intensywnych barwach drażniących zapachach. Te pierwsze wytwarzane są często ręcznie, a rzemiosło to urosło do rangi sztuki, ponieważ wśród oferty mydeł naturalnych znajdują się również te niezwykle ozdobne, z zatopionymi suszonymi kwiatami, kawałkami owoców lub nasionami, co czyni mydło świetnym sposobem na domowy peeling.

Jaki wybór będzie najlepszy dla skóry?

Naturalny! Zarówno mydła w kostce, jak i w płynie dostępne są w postaci sztucznej, pełnej składników takich, jak:

  • SLS/SLES
  • parabeny
  • sztuczne barwniki.

Wszystkie mają negatywny wpływ na skórę, mogą powodować reakcje alergiczne, podrażnienia, wysypki i przesuszenie się skóry.

Zdecydowanie lepiej wybrać mydła, które mają naturalny skład. Mydło w kostce wytwarzane według sprawdzonej receptury będzie zawierało krótką listę składników, na której znajdą się kwasy tłuszczowe, ług potasowy, gliceryna, kwas cytrynowy i chlorek sodu.

Poprzedni artykułJak wybrać miejsce na zabieg z użyciem botoxu w Krakowie?
Następny artykułPo czym rozpoznać wygodne damskie czółenka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj