Najchętniej wybierane sploty łańcuszków dla mężczyzn

Biżuteria dla mężczyzn staje się aktualnie coraz bardziej popularna. Jednak nadal wybór odpowiedniego modelu nie jest dla nas najprostszą sprawą. Panowie preferują proste dodatki, które zbyt mocno nie rzucają się w oczy. To właśnie dyskretne ozdoby o charakterze symbolicznym są najchętniej zakładane przez gentlemanów. Wśród nich prym wiodą złote łańcuszki męskie. W tym tekście przedstawimy ich najpopularniejsze sploty.

Jak dopasować biżuterię?

Złoty łańcuszek męski to rodzaj uniwersalnej biżuterii. Oczywiście nie każdy mężczyzna może nosić go na co dzień, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego rodzaju dodatek wykorzystać np. podczas weekendowej imprezy. Jednak panowie, którzy pracują w korporacjach, z pewnością wykorzystują tę biżuterię jako obowiązkowy element swoich stylizacji. Wybór wśród tego typu produktów jest ogromny, więc z pewnością każdy z nas znajdzie model, w którym będzie czuł się swobodnie. Najpierw warto jednak dowiedzieć się jakie sploty łańcuszków są najczęściej wybierane i dlaczego to właśnie one cieszą się ogromną popularnością.

Pancerka rządzi

Od wielu lat pierwsze miejsce zajmuje splot zwany pancerką. To właśnie po niego panowie sięgają najchętniej. Jak można go opisać? To bardzo wytrzymały model składający się ze spłaszczonych ogniw zakończonych oszlifowanymi brzegami. Prawdopodobnie do właśnie od rodzaju łączenia pochodzi jego nazwa, która kojarzy się z pancerzem.

Biżuteria i opera w jednym czyli figaro

Jednym z ciekawszych wariatów złotych łańcuszków męskich jest właśnie splot figaro. Akurat w tym przypadku nazwa jest związana z głównym bohaterem opery “Wesele Figara”, który założył na premierę biżuterię tego typu. Dzięki temu zdobył on ogromną popularność i zaczął być wyrabiany masowo przez salony jubilerskie na całym świecie. Zakładają go zarówno panie, jak i panowie. Ten uniwersalny splot charakteryzuje się kilkoma połączonymi ogniwami, po których pojawia się dłuższy element…i tak w kółko. Ogniwa w modelu figaro mogą być różnej grubości – dzięki temu ta biżuteria, w zależności od tego, jaki rodzaj wybierzemy, jest masywna lub też bardzo delikatna.

Poczuj się jak król – splot królewski

To jeden z mocniejszych splotów dostępnych na rynku. Panowie pokochali go szczególnie za wytrzymałość oraz solidność wykonania. Tutaj ogniwa są ze sobą połączone w niezwykle oryginalny sposób – każde z nich przechodzi przez cztery kolejne. Dość często ten model jest produkowany w dwóch kolorach złota, aby podkreślić swoją nietuzinkowość. Najchętniej jest on noszony solo, bez zbędnych zawieszek.

Złoto czy srebro – co wybrać?

Jeśli łańcuszek ma być prezentem dla kogoś bliskiego, wiele osób zastanawia się, czy lepiej wybrać model złoty, czy srebrny. Odpowiedź w tej kwestii jest niemal jasna – złoty łańcuszek męski Marko zawsze będzie wydawał nam się bardziej luksusowy. Co nie zmienia faktu, że w tej sytuacji warto także zwrócić uwagę na preferencję osoby, która ma taką biżuterię otrzymać.

Jaka długość będzie najlepsza?

Długość złotego łańcuszka męskiego to sprawa indywidualna, dlatego też ciężko podać konkretne wymiary biżuterii, które będą pasowały dla każdego. Istnieją jednak takie długości, które możemy uznać za najczęściej wybierane. W przypadku męskich splotów są to łańcuszki posiadające od 50 do 60 centymetrów.

Panowie podążający za trendami nie boją się biżuterii i coraz chętniej z niej korzystają, jednocześnie udowadniając, że można wyglądać w niej naprawdę męsko. Ich stylizacje są najczęściej dopełniane przez metalowe modele lub dodatki z drewnianymi elementami. I choć nie przepadają za złotem, zakładają złote naszyjniki, które są niezwykle eleganckie i stylowe.

Poprzedni artykułCo zrobić, gdy ulegnie awarii wał napędowy?
Następny artykułMęskie płaszcze zimowe – inspiracje na zimę 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj