Najważniejsze funkcjonalności konta osobistego

Konto bankowe jest w dzisiejszych czasach niezbędne każdemu człowiekowi. Dzięki niemu można swobodnie dysponować swoimi pieniędzmi. Jakie cechy konta osobistego najbardziej cenią sobie jego użytkownicy?

Wszystko za 0 złotych

Otwierając konto osobiste, oprócz chęci gromadzenia swoich pieniędzy w bezpieczny sposób, mamy też chęć nauczenia się gospodarowania pieniędzmi, oszczędzania ich. Opłaty ponoszone za każdorazowy przelew, wypłatę z bankomatu, comiesięczne opłaty za kartę do konta czy prowadzenie rachunku z pewnością nie ułatwiają sprawy. Są to niewielkie, kilkuzłotowe kwoty, jednak po ich zsumowaniu w skali miesiąca może się okazać, że wydaje się po kilkanaście-kilkadziesiąt złotych za operacje bankowe. Dużo lepiej jest wybrać konto osobiste, w którym przelewy, wypłaty z bankomatów oraz prowadzenie konta i utrzymanie karty są całkiem za darmo. Płatne w takich przypadkach są zwykle tylko usługi extra, na przykład przelewy zagraniczne, wypłaty z obcych bankomatów czy przelewy ekspresowe. Mając darmowe konto, można skupić się na kontrolowaniu swoich faktycznych wydatków w bardziej efektywny sposób.

Szeroka lista darmowych bankomatów

Bankomaty celowo rozlokowane są w różnych miejscach w dużej ilości, aby można było swobodnie pobierać z nich gotówkę, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Jest to nieco utrudnione, gdy za wypłatę 50 złotych na zakupy trzeba zapłacić prowizję, choćby 5 złotych. W przypadku bankomatów prowizyjnych dużo bardziej opłaca się raz w miesiącu wybrać większą sumę, co jednak zupełnie mija się z ideą swobodnego korzystania z konta bankowego. Wybierając konto osobiste w dobrym banku, warto zwrócić uwagę na listę dostępnych darmowych bankomatów – będących własnością danego banku, a także pod innym logo, dzięki którym również można wypłacać pieniądze za darmo. Dobrze jest zorientować się, czy w okolicy naszego miejsca zamieszkania, pracy czy tam, gdzie często bywamy, znajdują się bankomaty darmowe obsługiwane przez nasz bank. Dzięki temu zyskuje się dużo większą swobodę w pobieraniu z bankomatu nawet niewielkich kwot w większej częstotliwości.

Darmowe przelewy

W ciągu miesiąca zdarza się większości osób wykonywać wiele przelewów. Są to przeważnie opłaty za media, czynsz, prywatne rozliczenia między rodziną czy przyjaciółmi. Czasem pojedynczych przelewów w ciągu miesiąca robi się tak dużo, że gdyby płacić choćby złotówkę za każdy z nich, rocznie traciłoby się bardzo dużo na samych transakcjach. Dlatego też najlepszym sposobem robienia przelewów jest dokonywanie ich przez internet, bezpłatnie, w dowolnej ilości w miesiącu. Dobre konto jest w stanie zagwarantować właśnie taką swobodę, dzięki której podczas robienia transakcji nie traci się więcej gotówki, niż wynosi kwota przelewu!

Jak widać, funkcjonalności konta, które najbardziej cenią sobie użytkownicy, w dużej mierze rozbijają się o darmowość. A zatem otworzenie kompletnie darmowego rachunku osobistego w dobrym banku powinno być pierwszym krokiem w kierunku oszczędzania. Warto pamiętać, że nie jesteśmy zmuszeni korzystać z banku, w którym konto od lat mieli nasi rodzice czy które polecają nam znajomi. Oferty banków są na tyle różnorodne i bogate, że z powodzeniem uda się wybrać ten odpowiedni, dopasowany do naszych potrzeb!

Poprzedni artykułHiacynty – wszystko, co trzeba wiedzieć o ich uprawie
Następny artykułJak znaleźć dobrą pracę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj