Okna drewniano-aluminiowe – najlepsze wtedy, gdy liczy się ciepło!

Nowoczesne okna drewniano-aluminiowe pozwalają na uzyskanie optymalnych parametrów cieplnych. Gdy szukasz okien doskonałych do termoizolacji budynku, to strzał w dziesiątkę!

Dobór właściwej stolarki okiennej powinien bazować przede wszystkim na parametrach technicznych tego rodzaju wyrobu. Okna, aby spełniały swoją rolę, muszą być zatem odpowiednio ciepłe, ponieważ w przeciwnym przypadku mogą spowodować nadmierne wychłodzenie budynku. Gdy chodzi o termikę, kapitalnym rozwiązaniem są okna drewniano-aluminiowe, które znalazły zastosowanie także w budownictwie pasywnym i energooszczędnym.

Dlaczego okna drewniano-aluminiowe są tak ciepłe?

Za świetne parametry termoizolacyjne okien drewniano-aluminiowych odpowiada ich podwójna konstrukcja. Głównym elementem okien tego rodzaju jest drewno naturalne. Z zewnątrz z kolei okna drewniano-aluminiowe wykańczane są aluminiowymi nakładkami, które nadają im nie tylko nowoczesny wygląd, ale również konkretne właściwości – lepszą termikę, a także większą odporność na czynniki zewnętrzne. Dodatkowo, okna drewniano-aluminiowe są także wyposażone w podwójne, potrójne, a nawet poczwórne pakiety szybowe, które mogą być wypełnione gazem szlachetnym (kryptonem lub agonem) dla jeszcze lepszych parametrów termicznych. Okna wyposażane są także w tak zwane ciepłe ramki, które poprawiają właściwości izolacyjne okien przy połączeniu z ramą. W związku z tym wskaźnik przenikalności cieplnej Uw okien drewniano-aluminiowych może wynosić nawet na poziomie 0,6-0,7 W/m2K – takie okna stosowane są w budownictwie pasywnym. W budownictwie energooszczędnym stosuje się okna o Uw na poziomie 0,8 do 0,9 W/m2K. Więcej na https://www.okna-pasywne.pl/produkty/okna/wg-materialu/drewniano-aluminiowe

Okna drewniano-aluminiowe – także jako pasywne źródło ciepła

Nowoczesne okna drewniano-aluminiowe mogą być używane również jako pasywne źródła ciepła. W ich przypadku mamy do czynienia przede wszystkim z pozyskiwaniem energii słonecznej, która pozwala na bezpłatne dogrzewanie przestrzeni. Stosuje się wtedy duże przeszklenia wraz ze specjalnymi pakietami szybowymi, które pozwalają na efektywne wpuszczanie do wnętrza energii promieniowania cieplnego, a tym samym podwyższa to zyski ciepła w budynku. Takie rozwiązania są powszechnie stosowane w budownictwie pasywnym, w którym najważniejsze jest uzyskanie jak najlepszego bilansu cieplnego. W efekcie utrzymanie domów pasywnych jest tak tanie.

Poprzedni artykułDrzwi aluminiowe – nie tylko do sklepu i biura
Następny artykułSirtuiny – nowy eliksir młodości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj