Opieka seniora w Niemczech. Czy samodzielny wyjazd jest bezpieczny?

Rynek opiekuńczy oferuje różnorodny wybór pracy. Wyjazdy do Niemiec to intratne zajęcie, które cieszy się coraz większą popularnością. Dzieje się tak za sprawą dużego zapotrzebowania na usługi opiekuńcze w Niemczech. Opieka domowa to najlepszy sposób zadbania o bliską osobę starszą, a tych jest coraz więcej. Liczba niemieckich seniorów w wieku powyżej 80 lat to już blisko 6 milionów osób. Na rynku pojawia się wiele firm, które organizują wyjazdy polskich opiekunek osób starszych do Niemiec. W jaki sposób szukać dobrej pracy? Zaufać agencji opiekuńczej czy wyjechać samodzielnie?

Czym różni się wyjazd do pracy z agencją od wyjazdu na własną rękę?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że wyjazd na własną rękę to najczęściej praca bez legalnej umowy. Nie ma również możliwości uzyskania udogodnień podobnych do tych, które oferują dobre agencje opiekuńcze. Nawet jeśli zostanie on zaplanowany przez doskonale zorganizowaną osobę, nie daje poczucia bezpieczeństwa. Opiekunka seniora nie uzyska również gwarancji wypłacenia zarobionych środków. Przeciwieństwem tej sytuacji jest wyjazd z zaufaną firmą. W agencji opiekuńczej wyjazd odbywa się na podstawie umowy, a opiekunka może liczyć na ubezpieczenie. Daje to możliwość skorzystania z usług opieki medycznej w Niemczech. Najczęściej proponują one również udogodnienia. Są to na przykład: bezpłatny transport i powrót, czy pomoc doświadczonego koordynatora wyjazdu. Gdzie jednak szukać pewnej i stabilnej pracy w opiece osób starszych?

Gdzie szukać stabilnej pracy w opiece seniora?

Warto zwrócić uwagę na firmy, którym zaufały już tysiące innych opiekunek. Dobra renoma firma daje nam pewność, że firma dokłada wszelkich starań, by zadbać o dobro opiekunki. Jednym z liderów w branży opiekuńczej jest Veritas Opieka. Firma zajmuje się rekrutacją do pracy w Niemczech i kompleksową organizacją wyjazdów. Agencja dba o opiekunki od pierwszych chwil, pozostając z nimi w kontakcie aż do końca wyjazdu. Do dyspozycji opiekunek pozostaje koordynator oraz całodobowa infolinia. Średnia pensja w firmie Veritas Opieka oscyluje wokół 1800€ netto miesięcznie. Aby dostać pracę opiekunka musi spełniać dwa podstawowe wymagania. Pierwsze to minimum komunikatywna znajomość języka niemieckiego, a drugie doświadczenie w opiece osób starszych. Nie musi być ono profesjonalne. Chcesz znaleźć bezpieczną pracę w opiece seniora w Niemczech? Sprawdź najnowsze oferty pracy proponowane przez firmę Veritas Opieka: Oferty pracy w opiece Niemcy

Poprzedni artykułE-pit 2022 – złóż swój wniosek online
Następny artykułJak wybrać profile okienne? Praktyczne wskazówki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj