Płaska dachówka – nowoczesność i funkcjonalność

Wybór porycia dachowego to jedna z ważniejszych decyzji na całym etapie budowy domu. Nic więc dziwnego, że trzeba mu poświęcić odpowiednią ilość czasu. Sprawy nie ułatwia na pewno ogromny wybór pokryć dachowych. Inwestorzy zwyczajnie gubią się w gąszczu wzorów, rodzajów i kolorów. Dlatego dziś przybliżamy jeden z nich – dachówkę płaską.

Dachówka płaska – nowoczesność w każdym calu

Dachówka płaska to stosunkowo nowe rozwiązanie. Zaczęła pojawiać się jakieś 3-4 lata temu, i raczej rzadko można było ją zaobserwować. Zdecydowaną większość pokryć dachowych stanowiły tradycyjne dachówki falowane.

Z czasem dachówek płaskich zaczęło pojawiać się coraz więcej. Co jest w nich takiego fajnego.

Na pewno to, że są zupełnie inne bo…płaskie. Niby nic, a jednak robi dużą różnicę. Tradycyjne dachówki mówiąc delikatnie mocno się już opatrzyły, a pojawienie się płaskiego odpowiednika było czymś świeżym i ciekawym.

Dachówka płaska jest bardzo nowoczesna, dlatego też wykorzystuje się ją głównie w domach budowanych w stylu nowoczesnym. Świetnie sprawdzi się zarówno w domach z piętrem, użytkowym poddaszem ale i coraz popularniejszych parterówkach.

Dachówka płaska urzeka swoją prostotą i elegancją. Sprawia, że dach jest spójną całością i nadaje inwestycji bardzo nowoczesnego charakteru.

Oczywiście nie można powiedzieć, że domy budowane w stylu tradycyjnym nie mogą korzystać z dachówki płaskiej, ale prawdą jest, że w tym przypadku efekt nie będzie tak spektakularny jak w przypadku domów nowoczesnych.

Dachówka płaska cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów, mimo ceny. Bo jak każda nowość, tak i ta cenę ma wyższą niż rozwiązania tradycyjne.

Mimo to nie brakuje chętnych. Również dekarze chętnie realizują zlecenia układania tego typu dachówki. Głównie dlatego, że jest prosta w montażu, co znacznie poprawia czas wykonywania dachu.

Dachówka płaska ma wiele zalet. Jeśli budujesz dom w stylu nowoczesnym powinieneś zapoznać się z tą nowością. Ale tak jak w przypadku dachówek tradycyjnych tak i tu wybór jest duży. Są dachówki płaskie kwadratowe, prostokątne i tzw. karpiówki. Różnią się kolorem i strukturą. Jeśli nie wiesz, którą wybrać skontaktuj się z fachowym dekarzem, który wykonuje u ciebie dach. Na pewno jest obeznany w temacie i pomoże w doborze odpowiedniego rodzaju płaskiej dachówki.

Więcej informacji odnośnie dachówek znajdziesz na http://fachowydekarz.pl/

Poprzedni artykułEfektowne wnętrze dzięki tapetom ściennym w kwiaty
Następny artykułWymiana wycieraczki? Pomyśl o tym wcześniej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj