Rodzaje i nietypowe zastosowanie wyciągarki samochodowej

Wyciągarka – z pewnością znane dla wielu urządzenie, które kojarzy się głównie z pojazdami terenowymi czy autami pomocy drogowej. To urządzenie od wielu zastosowań, dlatego montuje się je w różnych pojazdach. Wszystko zależy od potrzeb właściciela danego pojazdu. Dlatego warto poznać wyciągarki od każdej strony, także pod względem rodzajów. Na rynku mamy kilka wyciągarek – poznaj je wszystkie w naszym poniższym artykule. Wspomnimy również o nietypowym zastosowaniu wyciągarek oraz podpowiemy, gdzie szukać takiego urządzenia. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Jakie mamy wyciągarki?

Na rynku wyróżniamy przede wszystkim 3 rodzaje wyciągarek, które są najpopularniejsze. Przyjrzyj się każdemu rodzajowi, dzięki czemu zastanowisz się, które urządzenie jest dla Ciebie odpowiednie.

  • Wyciągarka elektryczna – napędzana silnikiem wyciągarki, pobierając prąd z akumulatora samochodu. Posiada zazwyczaj moc od 5 do nawet 10 KM. Świetnie sprawdzi się w pojazdach terenowych i specjalnych.
  • Wyciągarka hydrauliczna – korzysta z własnego silnika hydraulicznego lub hydrauliki wspomagania kierownicy.
  • Wyciągarka mechaniczna – urządzenie montowane na stałe w pojeździe. Pobiera moc z napędu samochodowego, gdzie moment obrotowy wyciągarki jest taki sam jak moment obrotowy pojazdu, do którego zamontowaliśmy urządzenie.

Należy zdać sobie sprawę, że wpływ na wybór wyciągarki ma przede wszystkim – rodzaj, masa i napęd samochodu. Istotne jest również zastosowanie wyciągarki.

Wyciągarki do zadań specjalnych

Warto wiedzieć, że wyciągarki swojego jedynego zastosowania nie mają w samochodach terenowych. Oczywiście to właśnie w takich samochodach głównie zostają zamontowane do wyciągania pojazdu z nierówności, wody, piasku czy grząskiego błota. Urządzenie to możemy znaleźć również w pojazdach specjalnych.

Wyciągarki w pojazdach specjalnych – pomoc drogowa

Oprócz samochodów terenowych, popularnym wykorzystaniem wyciągarki są pojazdy specjalne. Montuje się je zazwyczaj w autach pomocy drogowej czy autolawetach. Służą do tego, aby wyciągnąć samochód na równą i stabilną powierzchnię. Dlatego często wykorzystuje się je, gdy pojazd o różnych gabarytach utknął w nierówności, czy znalazł się poza jezdnią. Szukasz odpowiedniej wyciągarki do swojego auta pomocy drogowej? Wybierz https://terenowiec.pl/pl/481-wyciagarki-do-lawety, gdzie masz możliwość wybrać duży wybór urządzeń do pojazdów takich jak lawety.

Wyciągarki w pojazdach specjalnych – służby ratunkowe i wojsko

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że również służby ratunkowe, a nawet wojsko korzysta z wyciągarki. Wynika to z możliwości wyciągnięcia danego pojazdu podczas różnych akcji ratunkowych. Dlatego z urządzenia korzystają właśnie służby ratunkowe jak straż pożarna. Często montaż wyciągarki wynika z potrzeby posiadania takiego sprzętu w wyniku asekuracji czy pomocy kierowcy, poruszającym się innym pojazdem.

Sklepy zazwyczaj mają specjalistyczny sprzęt z wyciągarkami, właśnie dla wojska. Dlatego możesz wybrać https://terenowiec.pl/pl/102-wyciagarki-wojskowe. Znajdziesz nie tylko urządzenia do pojazdów terenowych, ale również specjalnych – jak właśnie do aut służb ratowniczych i wojska.

Warto wiedzieć, że wyciągarki znajdą swoje zastosowanie również podczas wodowania czy wyciągania łodzi, prac porządkowych czy na budowie.

Zakup wyciągarki samochodowej

Podczas zakupu wyciągarki samochodowej musisz zwrócić uwagę na jej uciąg, który powinien być 1,5 razy większy niż dopuszczalna masa całkowita pojazdu, posiadany hamulec, sterowanie, wielkość, a także dopasować linę do typu i potrzeb urządzenia.

Zastanawiasz się gdzie kupić odpowiednią wyciągarkę? Możliwości jest kilka. Oczywiście, możemy pokusić się o zakup urządzenia w stacjonarnych sklepach z tego typu sprzętem, gdzie możemy „poznać” wyciągarkę lepiej – na żywo. Drugą możliwością jest zakup przez Internet. Wiele osób stwierdzi, że może być to ryzykowane, ale gwarantujemy, że zakupy internetowe są znacznie wygodniejsze. Ponadto znajdziesz wyciągarki z pewnością w niższych cenach, czy będziesz mógł od razu kupić odpowiednie części, czy akcesoria do tego urządzenia.

Części i akcesoria do wyciągarek znajdziesz tutaj: https://terenowiec.pl/pl/104-czesci-do-wyciagarek. Z pewnością wybierzesz wysokiej jakości elementy do swojego urządzenia.

źródło zdjęcia: freepik.com

Poprzedni artykułCo jest ważne w dobieraniu mebli do mieszkania?
Następny artykułPopularne i sprawdzone metody depilacji pach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj