Samochód poleasingowy – czy opłaca się go kupić?

Wielu kierowców planujących zakup używanego samochodu rozważa nabycie poleasingowego egzemplarza. Czy warto zainteresować się takimi autami, czy lepiej jednak w ogóle nie brać ich pod uwagę? Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania?

Poleasingowe samochody – duża różnorodność ofert

Oferty sprzedaży poleasingowych aut są bardzo urozmaicone i obejmują różne typu pojazdów – od klasycznych osobówek po pojazdy dostawcze oraz minivany jak Ford Galaxy czy inne modele. Każdy zatem znajdzie samochód skrojony na miarę swoich potrzeb, niemniej w pierwszej kolejności trzeba je oczywiście określić. W jakich warunkach będzie eksploatowany pojazd? Kto będzie z niego korzystał – rodzina czy może para? Ma służyć do celów prywatnych czy związanych z działalnością biznesową? Jest sporo pytań, na które nabywca musi sobie odpowiedzieć.

Poleasingowe samochody – jakie mają zalety?

Zalet poleasigowych samochodów jest całkiem sporo – tak twierdzą klienci salonu Autoplaza, autoryzowanego dealera Forda. Tu nabyć można sztandarowe modele wyprodukowane przez amerykański koncern, takie jak np. Ford Galaxy. Warszawa to główna siedziba salonu. Kluczowym argumentem przemawiającym za nabyciem auta poleasingowego jest jego stosunkowo młody wiek. Takie pojazdy nie mają przeważnie więcej niż 5 lat. Z racji na to, że były przedmiotami umów leasingowych, serwisowano je wyłącznie w autoryzowanych serwisach. Mają w pełni udokumentowaną historię serwisową. Jeśli auto poleasingowe kupowane jest na firmę, wówczas przedsiębiorca może odliczyć podatek VAT.

Poleasingowe samochody – druga strona medalu

Decydując się na nabytek w postaci poleasingowego samochodu – czy to do celów prywatnych, czy związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, należy mieć na uwadze parę istotnych spraw. Trzeba koniecznie sprawdzić m.in. przebieg pojazdu i dokładnie go obejrzeć. Tego typu samochody nierzadko były mocno eksploatowane, więc mogą odznaczać się sporym zużyciem, co w przyszłości wpłynie na koszty utrzymania.

https://www.autoplaza.com.pl/

Poprzedni artykułStojaki na rowery polskiej marki RTR Bikes
Następny artykułJak zadbać o oświetlenie pokoju dziecięcego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj