Sprawdź nożyce akumulatorowe do trawy i żywopłotu

Ogród jest swego typu otwartą księgą, z jakiej można odczytać mnóstwo o jego posiadaczu. Niezależnie od owego czy jest to przydomowe podwórze, lub niewielka działka w środku miasta, zazwyczaj pokładamy mnóstwo starań, aby robił wrażenie na innych. Żywopłoty na pewno przyczyniają się do poprawienia atutów estetycznych ogrodu, jednakże potrzebują pielęgnacji, z jaką wiąże się systematyczne przycinanie roślin, tworzących ogrodzenie. Istotny jest dobór właściwego urządzenia, jakie poradzi sobie z danym żywopłotem oraz będzie umożliwiało łatwe użytkowanie. W ostatnim czasie, zdecydowanie największą popularnością, cieszą się nożyce akumulatorowe, które sprawdzą się, zarówno do trawy, jak również do żywopłotu. Jak wybrać najlepsze i co powinniśmy wiedzieć na temat użytkowania akumulatorowych nożyc do żywopłotu?

Jak dobrać właściwe nożyce do żywopłotu?

We współzależności od osobistych potrzeb poruszamy się tu między nożycami ręcznymi i elektrycznymi. Wszystko zależy od ilości rzeczy do cięcia, mówiąc najdosadniej. Nikomu nie opłaci się zakup automatycznych nożyc, gdy do pielęgnacji mamy zaledwie parę krzaczków. Jednakże gdy metraż naszej działki jest dość duży – jest to doskonałe wyjście oszczędzające nasz drogocenny czas, natomiast także powodujące iż owego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne przysporzą nam dość dużo przyjemności oraz radości.

Wiele profesjonalnych narzędzi tego typu dostarcza Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe A/B/C.

Nożyce do trawy akumulatorowe

Owe właśnie nożyce nie ograniczają nas przewodem, dzięki czemu prace możemy robić w każdym miejscu naszego ogrodu. Największą korzyścią wyjść akumulatorowych jest fakt, że podczas cięcia nie musimy naciskać rączek nożyc, więc także praca jest łatwiejsza – starczy bowiem, iż skierujemy nożyce w odpowiednim kierunku. Na rynku odnaleźć można zarówno nożyce akumulatorowe krótkie, jak również długie, kolejną użytecznością jest opcja zmiany ostrza, co podnosi żywotność narzędzia. Podczas zakupu nożyc do trawy akumulatorowych zwróćmy uwagę na typ akumulatora, jego pojemność i czas niezbędny do pełnego załadowania.

Akumulatorowe nożyce do żywopłotów – zalety

Nożyce akumulatorowe to wyjście odpowiednie w niewielkim przydomowym ogródku na gęsto zabudowanym osiedlu, gdzie jednakowo nieuzasadnione jest uprzykrzanie życia sąsiadom hukiem nożyc spalinowych, jak również niszczenie swoich upraw ciągniętym po nich przewodem elektrycznym. Nożyce owe zapewniają większą swobodę ruchu oraz pozwolą na swobodne przemieszczanie się po ogrodzie. Przy zakupie należy się także upewnić, czy narzędzie sprzedawane jest w zestawie z ładowarką oraz akumulatorem, lub także należy dokupić je oddzielnie.

Akumulatorowe nożyce do żywopłotów – wady

Nożyce akumulatorowe, co do zasady nadal jeszcze nie są równorzędnym substytutem własnych sieciowych oraz spalinowych odpowiedników, gdyż z powodu niewielkiej mocy swych napędów oraz niskiej pojemności akumulatorów przeważnie nie radzą sobie odpowiednio dobrze z większymi strzyżonymi powierzchniami.

Kryteria doboru

Wielbiciele żywopłotów zaciekawieni zakupem nożyc akumulatorowych dla uzyskania zadowalającej efektywności oraz komfortu pracy winni wybierać spośród dostępnych wariantów owe o jak największej mocy silników oraz pojemności akumulatorów. Teraz urządzenia niezwykle efektywne osiągają przy napięciu zasilania 36 V z akumulatorów o pojemności 2 Natomiast ich moc nie przekraczającą 100 W. Typy z akumulatorami o mniejszych napięciach oraz pojemnościach są odpowiednio słabsze. Typ wykorzystanego akumulatora na wartość tychże parametrów nie oddziałuje, ale może decydować o obniżeniu masy własnej całego urządzenia, co czyni jego używanie wygodniejszym.

Reguły używania

W praktyce efektywność strzyżenia zależy również od jakości noży tnących, grubości oraz twardości wycinanych pędów, natomiast w dużym stopniu również od szybkości przemieszczania urządzenia, więc wprawy operatora. Zbyt szybkiego ruchu nie można wymusić, gdyż zapobiegają temu różne systemy antyprzeciążeniowe umieszczane w zdecydowanej większości dostępnych na rynku nożyc akumulatorowych. Słabsze urządzenia należy zatem przesuwać wolniej, ale powszechnym błędem jest także posuw zbyt wolny, wywołujący stratę części energii tylko na jałowy ruch mechanizmów. Chociaż akumulatorowe nożyce do krzewów są we wszystkich swych odmianach aparatem niezwykle hobbystycznym, nie należy ignorować niebezpieczeństw połączonych z ich używaniem. Obnażone listwy tnące, zaopatrzone obustronnie w ostre zęby, są groźne chociażby w bezruchu, a zatem tymże bardziej przy oscylacjach z częstotliwością ponad 1000 cykli na minutę. Z ograniczonym także zaufaniem należy podchodzić do potencjalnej funkcji przecinania grubszych gałęzi, ponieważ funkcjonalne rezultaty jej wykorzystania są nieprzewidywalne, a często są niezadowalające.

Poprzedni artykułFotel bujany rattanowy, z podnóżkiem czy wiszący – co znajdziesz w sklepach?
Następny artykułWszystko, co powinieneś wiedzieć o kamerze cofania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj