Sypialnia i łazienka w jednym czyli master bedroom na poddaszu coraz modniejszym rozwiązaniem w aranżacji projektów z poddaszem użytkowym

Sypialnia i łazienka w jednym pomieszczeniu? To coraz częściej, obraz także z domowych aranżacji. Nic dziwnego, że pozwalamy sobie na tę odrobinę nonszalancji, fantazji czy nowoczesności. Ciekawe i innowacyjne rozwiązania to klucz do udanej aranżacji domów szytych na miarę XXI wieku.

Jeszcze kilka lat temu, na łazienkę połączoną z sypialnią mogli sobie pozwolić wyłącznie amerykańscy milionerzy. W polskich, dość skromnych realizacjach architektonicznych, nie zwykło się poruszać tak awangardowych rozwiązań w strefie wypoczynkowej domu.

Nie bez powodu, ograniczano powierzchnię użytkową domu do niezbędnego minimum, w którym łazienka zwykle znajdowała się, gdzieś w centralnym miejscu domu, a sypialni była wydzielona bezpośrednio z korytarza.

Prosta bryła budynku, w dodatku dość przewidywalna, nie stanowiła pola do nadużyć, a za takie mogło uchodzić połączenie dwóch wspomnianych pomieszczeń. W końcu master bedroom to rozwiązanie, w którym zakłada się przynajmniej dwie łazienki w jednym domu. Kto i w jakich przypadkach powinien zdecydować się na takie rozwiązanie?

Master bedroom – dla kogo?

To wciąż nowe rozwiązanie architektoniczne, które bardzo dobrze odnajdzie się w domach rodzin z kilkoma dziećmi. Rodzice zyskają dzięki temu miejsce tylko dla siebie, do codziennego relaksu i bez konieczności porannego pośpiechu.

Master bedroom wcale nie musi być drogie w realizacji, a do wykonania dodatkowej łazienki wystarczy kilka metrów kwadratowych domu. Planując taki układ strefy wypoczynkowej w projekcie, warto pokusić się o dobrą wentylację, aby w sypialni nie było parno i duszno.

Master bedroom bardzo dobrze sprawdzi się także w projektach domów z użytkowym poddaszem. Pozwoli funkcjonalnie wykorzystać skosy, a także relaksującą aurę tych klimatycznych pomieszczeń na piętrze.

Gdy zastanawiasz się na koncepcją domu, zerknij do tego pomocnego artykułu: Dom z poddaszem użytkowym czy parterowy? Porównanie kosztów

Jak urządzić master bedroom?

Koniecznie zarezerwuj miejsce dla wanny wolnostojącej, która nada całego klimatu takiej łazience. Do tego będzie potrzebna dość droga, ale efektowna bateria stojąca. W sypialni oraz w łazience warto dopasować taką samą kolorystykę wykończenia oraz wyposażenia – oba pomieszczenia powinny się subtelnie przenikać.

Jedną z lepszych metod na połączenie kolorystyczne obu wnętrz, będzie dobranie podobnych dodatków – zarówno pod względem wizualnym, jak i kolorystycznym. Jeśli szukasz nowoczesnych projektów domów, możesz zerknąć na: https://www.domoweklimaty.pl Z pewnością znajdziesz taki, w którym zaadaptujesz pomieszczenia na master bedroom.

Poprzedni artykułSuper wygląd i mega wytrzymałość męskich zegarków
Następny artykułMontaż instalacji LPG – z czego się składa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj