Temat dotyczący felg aluminiowych malowanych proszkowo

Felgi to jeden z elementów, które mają nie tylko praktyczne zastosowanie, ale również wpływają na estetykę pojazdu.

Niestety, ze względu na swoją rolę szybko ulegają uszkodzeniom. Dziury na drogach, kontakt z wilgocią, błotem, solą drogową – wszystko to sprawia, że wygląd alufelg często pozostawia wiele do życzenia. Czy oznaczać to musi, że co kilka sezonów powinniśmy wymieniać je na nowo? Na szczęście, nie ma takiej konieczności. Wystarczy bowiem wybrać odpowiednią metodę malowania felg by z powrotem stały się one doskonale wyglądające.
Wśród dostępnych na rynku metod na szczególną uwagę zasługuje malowanie proszkowe. Dlaczego? Sprawdźmy to.

Zalety malowania metodą proszkową

Osoby, które decydują się na odnowienie felg aluminiowych coraz częściej wybierają metodę proszkową. Dzieje się tak ze względu na fakt, że ta metoda malowania zapewnia doskonale wyglądające oraz, co równie ważne, trwałe efekty. Felgi malowane metodą proszkową odporne są na działanie wszystkich czynników – od wody, niskich i wysokich temperatur po kontakt z substancjami chemicznymi.

W jaki sposób wygląda malowanie za pomocą tej metody?

Malowanie metodą proszkową nie wydaje się trudne, niemniej jednak “wymaga odpowiednich narzędzi i środowiska do jego przeprowadzenia” (cyt. http://ladnefelgi.pl/). Konieczny jest zakup odpowiedniego pistoletu, który nadaje proszku dodatniego ładunku elektrycznego. To właśnie dlatego przywiera on do powierzchni felgi. Aby jednak było to możliwe pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie felgi zarówno za pomocą środków chemicznych, jak i metod mechanicznych. Po tym etapie następuje nałożenie warstwy proszku oraz ogrzanie felgi do temperatury 200 stopni Celsjusza. Dzięki temu farba topi się i zaczyna tworzyć trwałą, równą warstwę.

Podsumowując, malowanie felg metodą proszkową jest tanią a jednocześnie niezwykle skuteczną metodą odnawiania felg aluminiowych, dzięki którym mogą one prezentować się doskonale. Jeśli więc widzisz, że felgi w twoim samochodzie nie wyglądają najlepiej warto zdecydować się na taki krok. Jeżeli natomiast szykujesz się do zakupu felg, warto wybierać te które w całości pomalowane zostały metodą proszkową.

Poprzedni artykułApteka online – dlaczego warto kupować w internetowej aptece?
Następny artykułJak dobrać marynarkę do sylwetki? Porady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj