Top 3 kosmetyki niezbędne do golenia twarzy

W codziennej męskiej toalecie dokładne golenie twarzy jest jednym z najważniejszych, oprócz kąpieli, rytuałów. Należy zatem zadbać o to, żeby kosmetyczka męska była zasobna nie tylko w żele do golenia, ale także inne kosmetyki, które bardzo przydają się w skutecznym goleniu. Dobry żel do golenia jest jednak bezdyskusyjnie najważniejszym kosmetykiem w łazience. Jakie są pozostałe dwa?

Nr 1 – Żel do golenia

Do przeprowadzenia prawidłowo golenia twarzy niezbędna jest nie tylko dobra maszynka jednorazowa czy elektryczna. Duże znaczenie odgrywać będzie też kosmetyk, który nakłada się na skórę bezpośrednio przed goleniem. Żele do golenia są absolutnie niezbędne przy tym rytuale pielęgnacyjnym. Ułatwiają one poślizg ostrza po skórze. Poza tym zmiękczają włoski, czyniąc je bardziej podatnymi na strzyżenie. Dzięki używaniu żelu do golenia możliwe jest zmniejszenie ryzyka podrażnień, zadrapań i zacięć.

Nr 2 – Żel lub woda po goleniu

Tuż po goleniu należy ukoić ewentualne podrażnienia skóry spowodowane maszynką. Skórę dezynfekujemy, nawilżamy i odświeżamy, a do tego celu idealnie nadaje się woda po goleniu. Podobnie odżywczy i łagodzący efekt daje żel po goleniu, który wyjątkowo upodobali sobie mężczyźni o wrażliwej cerze, szczególnie w upalne dni, gdy potrzebna jest dodatkowa ochłoda.

Nr 3 – Balsam po goleniu

Samo zastosowanie wody lub żelu po goleniu może okazać się niewystarczające, aby skóra mogła zostać właściwie wypielęgnowana i prezentowała się nienagannie. Dobrze dobrany balsam po goleniu przyniesie ukojenie na długi czas, delikatnie nawilżając i natłuszczając. Dodatkowo zmiękczy zarost i odbuduje powłoki skóry, czyniąc ją lepiej przygotowaną na kolejne golenie.

Jak wybrać najlepsze żele do golenia?

Te trzy kosmetyki to absolutne minimum każdego mężczyzny podczas codziennego, podstawowego golenia. Dzięki stosowaniu ich co dnia, można osiągnąć bardzo dobry efekt świetnie zadbanej skóry, a przy tym naprawdę uprzyjemnić sobie golenie i sprawić, by po tej czynności nie pozostawały podrażnienia ani zaczerwienienia. Dobrze dobrany żel do golenia będzie odpowiadał potrzebom skóry – suchej, skłonnej do podrażnień, a także alergicznej. Warto wziąć to pod uwagę, wybierając konkretny produkt. Najlepiej sięgać po kosmetyki renomowanych marek, które naprawdę działają. Dzięki systematycznemu goleniu i używaniu dedykowanych kosmetyków, możliwe staje się utrzymywanie atrakcyjnego wyglądu na co dzień bez względu na warunki!

Poprzedni artykułPaznokcie na słodko, czyli zdobienia sugar effect
Następny artykułTetralogia Fallota (TOF). Czym jest ta jednostka chorobowa i czym się objawia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj