Wanna idealna do Twojego domu

Wolnostojąca na nóżkach, a może taka wyglądająca jakby była wpuszczona w podłogę? Kremowa albo śnieżnobiała? Jak wybrać dla siebie wannę idealną i jak zmieścić piękną wannę – jak wanna Massi do małego pomieszczenia? Czy to w ogóle jest możliwe? Czy to ma sens?

W polskich łazienkach zawsze pojawia się problem braku przestrzeni. W większości mieszkamy w blokach, miejsca na wannę może więc zabraknąć na przestrzeni zaledwie kilku metrów kwadratowych, ale są na to sposoby. Można tak zaprojektować łazienkę, że i doskonale wyglądająca i wcale nie taka mała wanna się zmieści.

Rozkład pomieszczenia i pierwsze plany na wannę

Zanim jeszcze zaczniemy marzyć o wielkiej przestronnej wannie, w której będzie można odpocząć przy książce i kieliszku wina, powinniśmy się zastanowić nad tym jak rozplanować przestrzeń w łazience.

Kolejnymi krokami, jakie winniśmy przedsięwziąć powinny być:

  • Plan łazienki na kartce – narysujmy łazienkę w skali
  • Urządzenia i meble w skali – wytnijmy z papieru odpowiednie elementy wystroju łazienki, które już mamy
  • Wybierzmy kilka wanien i kabin prysznicowych i przygotujmy je w skali
  • Zaznaczmy na rysunku miejsca wyjść wodnych i przyłączeń

Gotowe! Teraz czeka nas sama zabawa, bo możemy wycięte meble i urządzenia łazienkowe dowolnie przekładać i układać w zamkniętej przestrzeni. Taki zabieg pozwoli nam na spojrzenie na łazienkę pod kątem użytkowym. To zupełnie inaczej wygląda, jeśli mamy wycięte elementy i musimy się z nimi zmieścić w przestrzeni, niż kiedy patrzymy na puste pomieszczenie, w którym – jak nam się zdaje wszystko powinno się zmieścić.

Dlaczego warto przemeblować łazienkę dla ładnej wanny?

To, przestrzeń w naszej łazience nie jest wielka, nie znaczy, że nie możemy pozwolić sobie na elegancką wannę, jaką na pewno jest wanna Massi. Takie wanny dodają wnętrzu niezwykłego uroku. I naprawdę, jeśli jesteśmy miłośnikami kąpieli, warto tak zaplanować przestrzeń w łazience, by taka wanna nam się w niej zmieściła. Wanna wolnostojąca wcale nie musi stać na środku, może stać przy ścianie, ważne, by chociaż dwa jej brzegi były odkryte. By to uczynić, warto przede wszystkim zrezygnować z pralki w łazience. Jej przeniesienie do kuchni pozwoli nam oszczędzić sporo miejsca, które będziemy mogli wykorzystać na wannę właśnie. Przemeblowanie łazienki dla pozyskania miejsca na tak ekskluzywne wyposażenie jak wanna Massi opłaci się na pewno, można dla pozyskania przestrzeni zmniejszyć blat czy zlew np. z 80 na 60 cm. Taka korekta nie zmniejszy naszej wygody, a sprawi, że wanna wolnostojąca będzie bardziej wyeksponowana. Jeśli naprawdę chcemy zaoszczędzić na miejscu, wybierajmy modele wanien o ściętych brzegach – pozwoli nam to na lepsze dostosowanie innych, koniecznych w łazience sprzętów.

Poprzedni artykułSprawdź, co powinno zawierać OC dla młodego kierowcy
Następny artykułPomysł na prezent dla chłopaka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj