Wiosenne porządki. Jak zachęcić nastolatka do utrzymania porządku w szafie?

Wszyscy dobrze wiemy, że utrzymanie porządku, a już tym bardziej sprzątanie wcale nie jest domeną nastolatków. Niezależnie od tego, czy dotyczy to tylko jednej strefy w pokoju, czy też jego całości, sprytny nastolatek zawsze znajdzie wymówkę, dlaczego w jego pokoju znów panuje bałagan. Zastanawiasz się nad tym, jak wpłynąć na porządek w szafie swojej pociechy? Przedstawiamy 5 sposobów, które Ci w tym pomogą. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią tego artykułu!

Opracuj system pasujący do osobowości nastolatka

Wbrew pozorom nie istnieje jeden „złoty środek”, który będzie idealny dla wszystkich. Każdy z nas jest inny i posiada zróżnicowane potrzeby. W tym przypadku pomocne może się okazać określenie, czy Twoja pociecha jest typem wzrokowca, czy słuchowca. Jeżeli nastolatek jest wzrokowcem, wówczas warto zastosować grupowanie według rodzaju i koloru np. białe T-shirty, czarne T-shirty lub jeansy. Słuchowcom z kolei pomogą etykiety, a także wieszaki i pojemniki na różne grupy garderoby.

Pamiętaj o jak najlepszej logistyce

Opracuj system pasujący do osobowości nastolatka

Utrzymaniu porządku nawet w najzwyklejszej szafie sprzyja odpowiednie rozplanowanie przestrzeni. W tym przypadku należy sobie odpowiedzieć na pytanie, co do przechowywania okaże się niezbędne. Jeśli są tu sukienki, warto by wszystkie zajmowały miejsce na wieszakach. T-shirty oraz spodnie mogą śmiało zostać ułożone na półkach, a z kolei bielizna w specjalnych pudełkach lub koszach.

Ubrania, które nastolatek nosi najchętniej, powinny się znajdować na wysokości oczu, ponieważ to ich będzie szukać w pierwszej kolejności, a dzięki temu nie zrobi bałaganu podczas poszukiwań.

Składaj na trzy

Najszybszym, a zarazem najłatwiejszym sposobem jest składanie ubrań na trzy. Naucz tego swoją pociechę, a dzięki temu wyprasowane przez Ciebie ubrania nie będą wciśnięte w kąt szafy.

5 minut dla szafy każdego miesiąca

Wiosenne porządki. Jak zachęcić nastolatka do utrzymania porządku w szafie?

Tak niewiele, a zarazem tak wiele. 5 minut w ciągu miesiąca to naprawdę krótka chwila, która pozwoli Twojemu dziecku na skontrolowanie, czy z zawartością szafy jest wszystko w porządku. Co więcej, jest to doskonałe ćwiczenie na budowanie nawyku związanego z utrzymaniem porządku.

Zapinaj, gdy wieszasz

Na koniec jedna z kluczowych zasad, która zagwarantuje Wam porządek oraz dzięki której ubrania nastolatka się nie pogniotą. Wpajaj tę regułę do głowy swojej pociechy, a oboje zaoszczędzicie sobie zmartwień.

5 zasad zapamiętane? W takim razie czym prędzej wprowadź je w życie! W swojej szafie też możesz to zrobić! Ubrań zrobiło się jakby… mniej? Zajrzyj do Reporter Young i nadrób zaległości!

Poprzedni artykułZegarek Casio G-Shock – kilka faktów, które Cię do niego przekonają!
Następny artykułCzęści samochodowe na ostatni moment – gdzie je kupić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj