Własna firma – podstawowe opłaty

Własna firma-ile to kosztuje?

Ile kosztuje prowadzenie własnej firmy?

Własna firma jest szansą na rozwój zawodowy, na realizowanie swoich zdolności, celów, marzeń. Niezależnie od tego, jakie  powody kierują do założenia biznesu, już na etapie biznesplanu koniecznie trzeba przeanalizować koszty, które wiążą się z jej założeniem i które będą zawsze, niezależnie od tego, czy przedsięwzięcie wygeneruje zysk.

Własna firma a obowiązkowe składki

Istnieją podstawowe opłaty związane z prowadzeniem własnej działalności, tę najbardziej obciążające na pewno stanowi comiesięczna składka odprowadzana do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, dla  przedsiębiorcy, który rozpoczyna swoją działalność przez dwa lata może ona być ulgowa-w 2018 roku wynosi 520,26zł, po tym czasie będzie ona znacznie wyższa, obecnie koszt ten oscyluje pomiędzy 1163,39 a 1228,70 zł (z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym).

W zależności od rodzaju prowadzonej działalności i jej charakteru kolejnym istotnym kosztem jest czynsz za lokal w którym jest ona prowadzona, a także używane media-prąd, woda, telefon, internet. Jeśli firma działa w sieci kosztem jest domena, oprogramowanie konieczne do obsługi firmy, a nierzadko ogromne pieniądze pochłaniają platformy, które umożliwiają tę działalność (przed rozpoczęciem wystawiania np aukcji internetowych warto przekalkulować swoje obecne możliwości finansowe, ponieważ koszty ich wystawienia i ewentualnego promowania bywają bardzo wysokie)

Prowadzanie firmy a dodatkowe opłaty

Jeśli zdecydujemy się na to, żeby naszą księgowość prowadziło biuro rachunkowe do comiesięcznych opłat trzeba doliczyć od 150 do około 500zł, w zależności od zakresu obsługi.

Kiedy do sprawnego funkcjonowania własnej firmy niezbędne jest zatrudnienie pracownika koszty zdecydowanie rosną – minimalne wynagrodzenie to w tej chwili 2100 brutto.

Przed zarejestrowaniem własnej firmy warto spokojnie usiąść, napisać biznesplan, dokładnie przeanalizować koszty, pozwoli to strategicznie zaplanować wł przedsięwzięcie.

http://www.exbiznes.pl/

Poprzedni artykułMakijaż brwi – co to oznacza?
Następny artykułJaki zegarek dla mężczyzny kupić?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj