Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kamerze cofania!

Manewr parkowania sprawia niektórym dużo trudności szczególnie na zatłoczonych parkingach. Niekiedy nawet doświadczonemu kierowcy sprawia to dużo problemów. Warto zatem zaopatrzyć się w urządzenie, które bez problemu może ułatwić Ci ten manewr, a w dodatku zapewni komfort podczas tej czynności. Dlatego skupimy się na wszystkich informacjach, dzięki którym zakup odpowiedniej kamery cofania będzie znacznie łatwiejszy.

Kamera cofania – jak działa i jak ją podłączyć?

Kamera cofania wbrew pozorom to bardzo proste w użytkowaniu i podłączeniu urządzenie. Bezprzewodowy model kamery jest jeszcze prostszy w montażu. Z łatwością działa poprzez sieć bezprzewodową, czyli WiFi (niekiedy także Bluetooth). Mamy również wersję przewodową urządzenia, która zapewnia nam dobry i czytelny obraz i nie jest on podatny na zakłócenia. Samą kamerę montujemy z tyłu samochodu, najczęściej w ramce tablicy rejestracyjnej, a wyświetlacz możemy zintegrować z radiem LCD (gdy posiadamy taki wariant) lub zamontować na desce rozdzielczej. Kamera cofania uruchamia się po wrzuceniu biegu wstecznego. Ciekawostką może być dla wielu to, że niektóre zestawy oferują kamerę wraz z lusterkiem wstecznym, gdzie jego ekran wyświetla się właśnie w lusterku.

Czy kamera cofania jest przydatna?

Urządzenie przede wszystkim umożliwia pokazywanie obrazu, który znajduje się z tyłu samochodu, aby ułatwić nie tylko manewr parkowania, ale również cofania. Dużą zaletą kamery cofania jest fakt, że zdecydowanie zwiększa pole widzenia. Dlatego warto wybrać urządzenie, które zawiera dodatkowo ekran, będący w stanie przekazywać obraz. Z łatwością możemy ją sparować i zintegrować, np. z radiem LCD, czy nawigacją. Bez wątpienia to lubiany gadżet wśród kierowców, który umożliwia łatwy manewr parkowania i cofania w każdym miejscu, nawet tym najbardziej zatłoczonym. Sprawdzi się nie tylko w pojazdach osobowych, ale również i tych o większych gabarytach.

Jaką wybrać kamerę cofania? Podpowiadamy, gdzie ją kupić!

Gdy stoimy przed wyborem odpowiedniej kamery, musimy zwrócić uwagę na kąt widzenia obiektywu, który powinien wynosić co najmniej 120 stopni. Niektóre modele oferują znacznie wyższe wartości – do nawet 170 stopni. Ważna jest również matryca w urządzeniu. Matryca CMOS działa szybko, ale często przekazuje gorszy obraz, z kolei CCD to matryca podatna na zakłócenia i szumy, co spowalnia jej działanie. Gdy zależy nam na dobrej widoczności po zmroku, kamera musi mieć dużą światłoczułość. Dobrze, jeśli będzie miała możliwość informacji głosowej lub dźwiękowej o zbliżających się przeszkodach. Zachęcamy do zakupu kamery cofania przez Internet. Znajdziemy tam dobre jakościowo urządzenia w dodatku o dużo niższej cenie. Wiele sklepów oferuje również kamerę cofania wraz z kamerą samochodową jako zestaw. Dlatego polecamy SmartCams wideorejestratory, gdzie znajdziesz wiele urządzeń, a w tym również kamerę cofania.

źródło zdjęcia: freepik.com

Poprzedni artykułSprawdź nożyce akumulatorowe do trawy i żywopłotu
Następny artykułWiosna – czas zacząć suszyć pranie w ogrodzie! Jak się do tego przygotować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj