Wszystko na temat zmiany dostawcy energii elektrycznej w Polsce

Ceny prądu w Polsce to niegasnący temat dyskusji medialnych i prywatnych rozmów – szczególnie dotkliwy dla polskich przedsiębiorców. Nie jest tajemnicą, że firmy, nieobjęte ochroną Urzędu Regulacji Energetyki tak jak prywatni konsumenci, płacą za energię elektryczną więcej. Czy zmiana dostawcy może być w tej sytuacji dobrym rozwiązaniem?

U podstaw przedsiębiorczości leży maksymalizacja zysku i optymalizacja wydatków firmowych. Rachunki za energię elektryczną stanowią sporą część budżetu każdej firmy. Słonymi kosztami obciążone są małe i średnie przedsiębiorstwa usługowe, ale przede wszystkim duże zakłady przemysłowe, których funkcjonowanie opiera się na pracy maszynerii z zapotrzebowaniem na wysokie napięcie. Zadaniem rozsądnego przedsiębiorcy jest więc poszukiwanie najbardziej optymalnych rozwiązań cenowych dla firmy. Prąd dla firm jest drogi, to powszechne założenie, nie zapominajmy jednak, że w każdej części Polski działa nawet kilkudziesięciu sprzedawców energii elektrycznej, a wielu z nich oferuje nie tylko bardziej atrakcyjne stawki za kilowatogodzinę, ale także interesujące pakiety usługowe, które mogą przynieść oszczędności. Warto się nimi zainteresować, tym bardziej, że zmiana sprzedawcy prądu dla firmy jest z zasady prosta i pozbawiona zbędnych formalności.

Co oferują dostawcy?

Są różne płaszczyzny rywalizacji biznesowej. Dostawcy energii elektrycznej w Polsce zabiegają o klienta biznesowego, oferując często gwarancję stałej stawki przez cały czas obowiązywania umowy lub dodatkowych usług w cenie podstawowej. ENEA S.A., jeden z głównych graczy na rodzimym rynku energetycznym, może poszczycić się wyjątkowo konkurencyjną ofertą dla dużych, małych i średnich firm.

ENERGIA + „Stała cena” to propozycja skierowana do dużych zakładów i przedsiębiorstw średniej wielkości. Dostawca daje tu klientom gwarancję braku podwyżek rachunków na trzy lata, co przy panujących trendach rynkowych wydaje się wyjątkowo korzystną okazją z punktu widzenia każdej firmy. DUAL FUEL to sposób na optymalizację wydatków i formalności poprzez łączony zakup prądu i gazu w korzystnej cenie. Wszystkie te oferty są w zasięgu ręki. Jak jednak z nich skorzystać, w sytuacji, w której jesteśmy już związani z innym dostawcą energii? Nic prostszego.

Jak wygląda w praktyce zmiana sprzedawcy prądu?

Zmiana sprzedawcy prądu na Eneę odbywa się w kilku prostych krokach. Pierwszy z nich to po prostu wybór najkorzystniejszej oferty. Wszystkie z nich znajdziecie na stronie internetowej sprzedawcy, w dziale „ENERGIA + Dla firmy”. Kolejny etap to kontakt z konsultantem pod podanym numerem telefonu lub wypełnienie formularza kontaktowego na stronie. Po rozmowie nowy dostawca zajmie się wszystkimi formalnościami, w tym kwestią wypowiedzenia dotychczasowej umowy.

Poprzedni artykułAkcesoria do włosów – jak je wybierać?
Następny artykułList motywacyjny – czy warto pisać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj