Wymiana wycieraczki? Pomyśl o tym wcześniej!

Deszczowe dni zdają się nie mieć końca, a twoja wycieraczka samochodowa już słabo odprowadza wodę? Czas najwyższy na wymianę. Koszt zakupu nowych piór nie jest wcale tak duży i bez wątpienia warto wydać pieniądze na ten cel. Bezpieczeństwo na drodze jest bezcenne. Każdy, kto choć raz doświadczył awarii wycieraczek podczas deszczu, potwierdzi te słowa. Lepiej zapobiegać niż leczyć – słyszymy w reklamach medykamentów i hasło to można przenieść na wycieraczki samochodowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nie czekać do ich mocnego zużycia i regularnie zamieniać je na nowe.

Kiedy jest dobry moment?

Bez głębszego zastanowienia można dojść do wniosku, że wycieraczki samochodowe warto wymienić przed zimą i po jej zakończeniu. Śnieg i mróz może mocno zniszczyć gumy, przez co wiosną nie będą miały pełni swoich właściwości. Zimową porą też potrzebujemy wycieraczek w dobrym stanie, dlatego polecamy kupić nowe również późniejszą jesienią. Są osoby, które robią to jeszcze częściej niż dwa razy do roku. Obserwujmy, sprawdzajmy, w jakim stanie są nasze wycieraczki samochodowe. Może się okazać, że będzie trzeba zareagować dynamicznie. Żywotność piór zależy też od ich jakości. Jeśli kupujemy tani sprzęt w supermarkecie, nie oczekujmy jego ogromnej trwałości. Wybór części lepszych jakościowo to zwiększenie szans na to, że zapewne posłużą nam dłużej. Co istotne – wydamy trochę więcej, ale różnica będzie zauważalna.

Jakie wycieraczki samochodowe wybrać?

Kiedyś kierowcy nie mieli dylematów. Produkowano głównie wycieraczki ze stelażem, czyli inaczej przegubowe. Teraz coraz większą renomą cieszą się te bezprzegubowe. Posiadają one szynę, najczęściej stworzoną z gumy. Taki system sprawia, że wycieraczka jeszcze lepiej przylega do szyby. Co jest jeszcze istotne przy wyborze? Na pewno trzeba dopasować długość piór i sprawdzić dokładnie, czy dany model będzie pasować do naszego auta. Przeglądając Internet, na pewno znajdziemy potrzebne nam informacje.

Sama wycieraczka nie wystarczy

Jest jeszcze jedna strona medalu. Dobre wycieraczki samochodowe muszą iść w parze z napełnionym zbiornikiem płynu do spryskiwaczy. Deszcz nie jest jedynym oponentem kierowców. Są nimi również zanieczyszczenia powietrza zostawiające ślad na szybach lub odpryski z kałuż, lub po prostu deszcz, który niekoniecznie jest czysty. Dlatego odpowiedni zapas płynu, dostosowany do pory roku, jest czasem na wagę złota.

Gdzie kupić wycieraczki?

Najpewniejszym sposobem jest udanie się do sklepu z częściami samochodowymi. Wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że zakupimy właściwy model i rozmiar wycieraczek samochodowych. Zawsze możemy też liczyć na fachową radę sprzedawcy. Alternatywą jest zamawianie części przez Internet, co być może pozwoli ucieszyć się niższą ceną. Jeśli jednak okaże się, że pióra są zbyt długie lub za krótkie, czeka nas uciążliwe odsyłanie przedmiotu i strata czasu. Co istotne, na rynku jest duży wybór wycieraczek. Produkują je uznane marki, ale również te słynące z tańszych, ale też solidnych zamienników. Na pewno odradzamy kupno tych najtańszych z półek hipermarketów, których żywotność będzie najkrótsza.

Poprzedni artykułPłaska dachówka – nowoczesność i funkcjonalność
Następny artykułWózki używane – czy widlak to dobry wybór dla Twojej firmy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj