Życie jak w Madrycie, czyli spróbujmy czegoś nowego

Jednym z niezaprzeczalnie najlepszych wynalazków świata są podróże. Dzięki nim człowiek może poszerzyć swoje horyzonty, które często bywają ograniczone z różnych powodów. Zazwyczaj odpowiedzialne za to jest niedostrzeganie perspektyw, których mogą dostarczyć nam wyprawy poza to, co znamy.

Inne miasto – inne życie?

Mieszkając w jednym miejscu, ludzie nieświadomie wchłaniają jego codzienność, przez co zapomina się o drobnych przyjemnościach jak spacer po parku czy wypad na miasto ze znajomymi. Dlatego warto czasem zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na całą sytuację z dystansu. Jedną z najlepszych metod jest City Break, czyli wyjazd do innego miasta na weekend. Gwarantuje ona niezwykłe doznania, które nieraz zmieniają całe postrzeganie świata. Decydując się na taką podróż mamy możliwość poznać inne miasta, które swoją mentalnością potrafią rozkochać niejednego turystę w parę dni.

Taką wyprawę można zorganizować na dwa sposoby. Za pośrednictwem biur turystycznych, które dają możliwość poznać sztandarowe atrakcje danego miejsca, bądź samodzielnie, gdzie będzie dominować pełna swoboda w podróży. Obie te możliwości są wspaniałym rozwiązaniem i niezależnie od wyboru zapewnią niesamowite doznania.

Viva la vida! Weekend w Madrycie

Jednym z ciekawszych kierunków, które świetnie sprawdzają się jako City Break (www.esky.pl/lot-hotel/citybreak), jest zdecydowanie stolica Hiszpanii. Wybierając się w podróż do Madrytu, nie trzeba praktycznie planować wycieczki, ponieważ całe miasto to jeden wielki plac atrakcji, na którym każdy się odnajdzie niezależnie od preferencji.

Decydując się na ten kierunek, człowiek ma możliwość poznać życie, którego nie znajdzie nigdzie indziej. Hiszpanie słyną z dominującego szczęścia i beztroski, co jednoznacznie wpływa na korzyść tego miasta.

Ze względu na swoją pozycję w świecie, podróż do Madrytu jest niezwykle prosta. Linie lotnicze prześcigają się w ofertach, dzięki którym można nabyć bilety lotnicze w niezwykle korzystnej cenie. Dodatkowym atutem jest pełna paleta hoteli oraz hosteli, dzięki czemu zawsze znajdzie się nocleg na każdą kieszeń.

De Madrid al cielo

Miasto to jest kwintesencją życia, dlatego też warto je zwiedzić nie jako tradycyjny turysta, ale jako potencjalny mieszkaniec. Bardzo ciekawym miejscem, z którego można rozpocząć zwiedzanie, jest Placa de kilometro cero, które znajduje się na Puerta del Sol. Jest to miejsce, w którym zaczyna się pomiar odległości w Madrycie, dzięki czemu można swoją podróż rozpocząć od postawienia pierwszego kroku w dowolnym kierunku.

Miejscem godnym polecenia jest również Plaza Mayor, na którym można zapoznać się z lokalną kuchnią oraz sposobie jej spożywania. Każdy bar mieszczący się na tym terenie oferuje wyśmienite przekąski, które warto połączyć z lokalnym piwem.

Wychodząc z placu można udać się na zachód, gdzie trafimy do Palacio Real, który jest hiszpańskim pałacem królewskim. Stamtąd można udać się na Templo de Debod, by zobaczyć oryginalną, egipską świątynię. Jest to ciekawe doświadczenie, biorąc pod uwagę umiejscowienie jej w Parque de la Montańa, skąd można podziwiać niesamowitą panoramę miasta.

Na tym etapie podróży można już poczuć się zmęczonym wędrówką po Stolicy. Dlatego by móc zebrać chwilę oddechu, warto udać się do Parque del Retiro, gdzie można wygodnie rozłożyć się na trawie w towarzystwie lokalnej fauny i flory.

Wychodząc z parku, warto udać się na Gran Via, gdzie toczy się życie rodem z najlepszych, amerykańskich filmów. Ulica ta jest pełna wszelkiego rodzaju sklepów i restauracji, dlatego każdy, kto chce zasmakować hiszpańskiego życia, z pewnością powinien się tam udać.

Człowiek czasem potrzebuje odskoczni od swojego życia. Dzięki podróżom można zaobserwować życie innych, przez co zebrane doświadczenia mogą przełożyć się na swoje własne podwórko. Jednak by docenić taką naukę, trzeba miejsce chłonąć całym sobą, a City Break zdecydowanie w tym potrafi pomóc. Tanie bilety do Madrytu są dostępne niemal przez cały rok. Zarezerwuj weekendową przygodę w stolicy Hiszpanii już dziś!

Tekst powstał we współpracy z eSky, portalem, który dzięki technologii MultiLine ułatwia podróże lotnicze i planowanie tanich city breaków z wygodnym przelotem nawet na trasach wymagających przesiadek.

Poprzedni artykułJak stworzyć mały, dobrze prosperujący butik krok po kroku?
Następny artykułProjektowanie koszulek – pomysłowy prezent i oryginalny styl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj