Wózki używane – czy widlak to dobry wybór dla Twojej firmy?

Wózki używane widłowe są zdecydowanie popularnymi i chętnie kupowanymi urządzeniami. Wynika to przede wszystkim z wielofunkcyjności pojazdów, która pozwala na usprawnienie pracy w firmie, czy poprawę efektywności jej funkcjonowania, co w znacznym stopniu przekłada się na osiąganie przez przedsiębiorstwo większych korzyści finansowych. Jednakże, czy zakup wózków widłowych używanych to rozwiązanie, które jest opłacalne w dłuższej perspektywie czasu?

Rolnictwo, budownictwo, lotnictwo, przemysł ciężki oraz w wielu innych branżach korzysta się każdego dnia z wózków widłowych. Jednakże, wiele firm czy też nowo powstających przedsiębiorstw przez duże wydatki lub też brak oszczędności nie może pozwolić sobie na zakup nowego wózka widłowego. Alternatywą w tym przypadku są wózki używane.

Jak na każdy temat, także i w kwestii inwestycji w używany widlak pojawia się wiele zróżnicowanych opinii. Warto jednak mieć na uwadze to, iż widlaki są pojazdami, których konstrukcja powinna wyróżniać się wykonaniem z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na ich solidność i wysoki poziom wytrzymałości. Takie działanie pozwala dużej ilości wózków widłowych na wieloletnią eksploatację bez zarzutów, co pozwala na dobór widlaków używanych odpowiednio do naszych potrzeb.

Czy warto inwestować w wózki używane?

Odpowiadamy – tak! Ponieważ dzięki bogatej ofercie używanych widlaków można znaleźć naprawdę wysokiej jakości pojazdy, które wyznaczają się niską ceną, a przede wszystkim dobrymi parametrami technicznymi, które umożliwiają sprawne funkcjonowanie widlaków.

To idealne rozwiązanie dla młodych, dopiero rozwijających się przedsiębiorstw czy też firm, gdzie budżet na inwestycje nie jest zbyt duży. Rozwiązanie to stanowi dobry pomysł przede wszystkim dla działalności, których właściciele chcą przyspieszyć tempo pracy swojej firmy oraz usprawnić cały proces związany z tranzytem towarów.

Wszystkie etapy związane z szeroko pojętym transportem, jak załadunek, rozładunek, są ciężkimi i wymagającymi czynnościami, pochłaniającymi wiele cennego czasu. Jeśli firma posiada w swojej flocie pojazdów wózki widłowe, może sprawnie uprosić i poprawić tempo pracy. To także sposób na odciążenie osób zatrudnionych w wykonywanych przez nie obowiązkach. W sytuacji kiedy firma nie wykazuje stałej potrzeby eksploatacji widlaków, może w zależności od potrzeb czy obranych celów – wynająć je na określony okres.

Szeroki wybór wózków używanych, jest dostępny tutaj!

Na te elementy warto zwrócić uwagę przed zakupem wózka widłowego!

wózki używane ważne elementy

Inwestycja w wózek widłowy używany, może okazać się naprawdę dobrym wyborem, jednak należy przed dokonaniem transakcji zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych elementów. Warto skupić się na dokładnej analizie potrzeb przedsiębiorstwa, po to, aby odpowiednio dobrać rodzaj wózka widłowego do zadań jakie ma on wykonywać. Przed kupnem pojazdu zaleca się sprawdzenie:

 • gwarancji – bardzo często wózki używane, jeśli są kupowane w sprawdzonych miejscach posiadają gwarancję, która obejmuje okres nawet do 2 lat!
 • motogodziny – to bardzo ważny element, którego nie powinniśmy przeoczyć podczas zakupu wózka. Motogodziny wskazują ile godzin pracował pojazd. Im większa liczba motogodzin tym gorzej dla nas, gdyż oznacza to, że widlak był często eksploatowany.
 • wiek wózka – młodszy wózek, nie zawsze jest lepszym wyborem, niż ten z większą liczbą lat. Dzieje się tak, ponieważ w wielu firmach widlaki są częściej i silniej eksploatowane.
 • rejestracja UDT – przed zakupem warto sprawdzić czy pojazd jest zarejestrowany w Urzędzie Dozoru Technicznego.
 • dokumentacja – nie ważne czy kupujemy wózek od dealera czy osoby prywatnej, bardzo ważne jest przeanalizować dokładnie dokumenty.
 • źródło zakupu – zaleca się wybieranie sprawdzonych i wiarygodnych stron oraz sklepów z wózkami widłowymi

Jeżeli szukasz wysokiej jakości używanych wózków widłowych zobacz tutaj.

Co więcej, warto przeanalizować także elementy, takie jak:

 • silnik,
 • opony,
 • maszt,
 • widły.

Przed zakupem wózka widłowego warto skontrolować powyższe składowe widlaka, aby mieć pewność, iż sprzęt który kupujemy jest sprawny i działa bez zarzutów.

Jaki wózek używany wybrać?

Wybór wózka widłowego w dużej mierze powinien być uzależniony od rodzaju działalności w której ma on być wykorzystywany. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych widlaków, z tego powodu prezentujemy poniżej opis najpopularniejszych z nich.

Typ wózka:

 • elektryczny – ten rodzaj widlaka dobrze sprawdza się przy lekkich pracach wykonywanych wewnątrz budynków.
 • spalinowy – pojazd ten idealnie nadaje się do ciężkich i intensywnych prac, widlaki spalinowe bardzo dobrze funkcjonują na zewnątrz.
 • paletowy – to wszechstronne pojazdy, wykorzystywane najczęściej w sklepach, marketach i przemyśle lekkim, dobrze sprawdzają się podczas mało wymagających prac.
 • holowniczy – odznacza się dużymi rozmiarami, przez co dobrze sprawdza się na dużych powierzchniach, idealnie nadaje się do transportu materiałów.
 • platformy robocze – często stosowane są w budownictwie, pracach magazynowych oraz lotnictwie, służą głównie podnoszeniu pracowników na większe wysokości.

Podsumowanie

wózki używane podsumowanie

Zakup używanych wózków widłowych, który został poprzedzony analizą potrzeb przedsiębiorstwa oraz skrupulatnym wyznaczeniem zadań jakie ma on spełniać może okazać się dobrą alternatywą dla nowych i drogich wózków używanych. Wielu dealerów widlaków ma swoim asortymencie solidne i sprawdzone wózki używane, które bez problemu będą funkcjonować przez wiele lat.
Warto mieć na uwadze, to aby przetestować urządzenie przed dokonaniem transakcji zakupu oraz sprawdzić jego parametry oraz dokumentację. Jeżeli szukasz używanych wózków widłowych, które cechują się wysoką jakością wykonania zobacz tutaj!

Poprzedni artykułWymiana wycieraczki? Pomyśl o tym wcześniej!
Następny artykułPREZENT NA DZIEŃ OJCA – NIE MASZ POMYSŁU? SPÓJRZ NA NASZE REKOMENDACJE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj