Szybki Internet dla graczy – na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać Internet do gier, aby cieszyć się najwyższym komfortem jego użytkowania? Na jakie elementy zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji?

Sieciowe rozgrywki cieszą się coraz większą popularnością, mało tego – granie w sieci to dziś prawdziwy sport (właściwie e-sport), który wiąże się nie tylko z doskonałymi emocjami, ale i wielkimi pieniędzmi. Nie wybiegając jednak tak daleko, granie w Internecie to doskonała rozrywka, do której potrzebny jest oczywiście właściwy sprzęt w postaci komputera lub konsoli oraz wydajnego Wi-Fi. Czym jednak kierować się, aby wybrać najlepszy Internet domowy?

O czym pamiętać, wybierając Internet domowy dla gracza?

Oczywiście żadną niespodzianką nie będzie stwierdzenie, że absolutnie kluczowa jest prędkość transmisji danych. W praktyce dostawcy Internetu podają prędkość pobierania. Nie ulega wątpliwości, że najlepiej inwestować w nowoczesne rozwiązania, jak np. Internet światłowodowy. Szybki Internet z pewnością zadowoli każdego gracza i umożliwi nie tylko płynną grę, ale też zapewni np. natychmiastowe pobieranie nawet dużych plików. Najlepiej przed wyborem oferty określonego dostawcy sprawdzić, z jakich technologii możesz skorzystać w miejscu swojego zamieszkania.

Nie tylko szybkość transmisji danych wpływa na jakość rozgrywki w Internecie. Niezwykle istotny jest też czas odpowiedzi, czyli tzw. ping. Jego wartość podaje się w milisekundach, pod tym pojęciem należy rozumieć czas, po jakim serwer, z którym się łączysz, odpowie na wysłane zapytanie. Ping nabiera szczególnego znaczenia właśnie podczas grania w sieci i w ogromnej mierze decyduje o płynności prowadzonej rozgrywki. Gracze określają to jako „brak lagów”. Dobry ping powinien mieścić się w zakresie 20-50 ms, w przypadku wyższych wartości może być odczuwalny dyskomfort podczas gry. W wyniku „lagów” dochodzi do rwania gry itp. Warto też wiedzieć, że ping uzależniony jest nie tylko od łącza, ale też od serwera. Z tego powodu jego wartość nie jest podawana w ofercie dostawcy sieci.

Jak usunąć opóźnienia?

Jeżeli jednak pojawią się opóźnienia, w pewnym stopniu można je samodzielnie usunąć. Jednym ze sposobów jest np. połączenie się z domową siecią za pomocą kabla Ethernet, warto też powtórnie skonfigurować system operacyjny czy wyłączyć niepotrzebnie uruchomione programy działające w tle. Czasem na opóźnienia wpływa też działanie antywirusa lub systemu Firewall.

Wśród czynników decydujących o wyborze Internetu dla gracza decyduje jeszcze jeden element – chodzi oczywiście o cenę. Na szczęście w dzisiejszych czasach dobrej jakości łącze można mieć w naprawdę przystępnej cenie, co jest możliwe dzięki powszechności tej usługi oraz dużej konkurencji na rynku. Dlatego nie czekaj dłużej i sprawdź dostępne propozycje od operatorów, by już za chwilę cieszyć się najlepszym Internetem do gier w swoim domu!

Poprzedni artykułSłoik z uchem – modny i praktyczny prezent
Następny artykułJak urządzić nowoczesny salon?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj