Jak dobrać rozmiar koszulki podczas zakupów online?

Osoby, które decydują się na zakupy przez internet dobrze wiedzą, iż dobór odpowiedniego rozmiaru nie jest procesem łatwym i wymaga dokładnego przemyślenia. Szczególnie jest to trudne w przypadku koszulek, które powinny idealnie dopasować się do ciała. Jak dobrać ich rozmiar podczas zakupów online?

Sprawdź i porównaj ubrania znajdujące się w twojej szafie

Rozmiarówka Converse oraz inne rozmiarówki topowych producentów odzieży sportowej zostały starannie opracowane na podstawie wymiarów ciała. Warto również sprawdzić pochodzenie danej marki. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że jeden rozmiar amerykańskiego producenta będzie odpowiadał rozmiarowi koszulki od innego producenta, który również pochodzi z tego samego kontynentu. Częste zakupy w jednym sklepie internetowym niwelują ryzyko doboru nieodpowiedniego rozmiaru do minimum, dlatego jeśli chcesz uniknąć zwrotów i zaoszczędzić sporo czasu warto korzystać ze sprawdzonych opcji zakupowych.

Jak poznać swoje wymiary? Co należy zmierzyć?

Jeśli jednak dopiero zaczynasz przygodę z daną marką i zakupywana koszulka będzie pierwszą w twojej szafie, warto rozpocząć ją od przeprowadzenia dokładnych pomiarów. Skorzystaj z centymetra krawieckiego bądź metrówki i dokładnie oblicz, jaki rozmiar będzie idealnie pasował do Ciebie. Oto kilka kroków, które doprowadzą cię do tego celu.

  1. Zmierz obwód klatki piersiowej. Pomiaru należy dokonać w najszerszym miejscu, czyli tuż pod pachami. Weź centymetr i równo przyłóż go we wspomnianym wcześniej miejscu.
  2. Kolejnym punktem, który należy zmierzyć, jest pas. Podobnie jak w przypadku klatki piersiowej należy wziąć centymetr krawiecki i przyłożyć go w najszerszym miejscu – tuż nad pępkiem. Należy pamiętać, aby stanąć swobodnie i nie wciągać, ani nie wypinać brzucha. Dzięki temu pomiar stanie się miarodajny.
  3. Wzrost. Dokładne zbadanie wzrostu odgrywa kluczową rolę. Jeśli znasz jego wartość, a nie masz możliwości sprawdzenia wcześniej opisanych parametrów, możesz skorzystać ze specjalnie przygotowanych przez producentów tabeli rozmiarów. To pozwala na orientacyjne oszacowanie rozmiaru koszulki. Metoda sprawdza się szczególnie w przypadku zakupu danego modelu na prezent. Jeśli tabela rozmiarów wskazuje rozmiar na granicy, zdecyduj się na większy z nich, istnieje większa szansa, że ubranie elastycznie dopasuje się do potrzeb użytkownika.
Poprzedni artykułDobry pomysł nie jest zły
Następny artykułCzym powinien cechować się nowoczesny karnisz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj