Rynek pierwotny czy rynek wtórny – jakie mieszkanie wybrać?

Planujesz kupić mieszkanie? Zanim rozpoczniesz poszukiwania odpowiedz sobie na ważne pytanie – czy chcesz kupić mieszkanie deweloperskie czy mieszkanie z drugiej ręki. Która opcja ma więcej zalet. Jak zwykle – to zależy. Od czego? Czytaj dalej.

Mieszkania deweloperskie

To dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu…tak, bo kupno nowego mieszkania to oszczędność czasu. Nie musisz martwić się wynoszeniem starych mebli, skuwaniem płytek, które nie są w Twoim guście, czy żmudnym zdzieraniem tapet. Wchodzisz do nowego, czystego mieszkania i od początku do końca urządzasz je całkowicie po swojemu.

Oszczędzasz też pieniądze. To nieprawda, że mieszkania z rynku pierwotnego są droższe. Jeśli porównamy cenę za metr kwadratowy to różnica na pewno się pojawi, natomiast w ogólnym rozrachunku wyjdziesz na plus, w najgorszym wypadku na zero. Jak to możliwe? Po pierwsze kupując nowe mieszkanie nie musisz płacić podatku, który musisz uiścić kupując mieszkanie z rynku wtórnego. Jego wysokość to kilka procent od wartości mieszkania, jest to więc niemała sumka. Po drugie jeśli doliczysz koszty ekipy, która musi stare mieszkanie „ogarnąć” i przygotować do kolejnych prac – koszty jeszcze bardziej wzrastają.

Ale chyba największą przewagą mieszkań deweloperskich jest ich nowoczesność – nowe technologie, nowe rozwiązania to nie tylko większy komfort ale i oszczędność np. w rachunkach za prąd czy gaz.

No dobrze, ale czy to znaczy, ze mieszkania z drugiej ręki są całkiem w tyle? I tak i nie. Zależy czego kto szuka. Jeśli zależy ci na nowoczesnym, komfortowym mieszkaniu, na nowym, bezpiecznym osiedlu, z zapewnionym miejscem parkingowym to wybierz
nowe mieszkania na sprzedaż Tarnobrzeg.

Dla kogo więc mieszkania z rynku wtórnego? Dla osób, które mniej cenią nowe i nieużytkowane mieszkanie. Dla tych, którzy lubią klimat starych kamienic czy wysokich bloków. Na pewno to dobra opcja dla osób, które nie chcą urządzać mieszkania od zera, bo na przykład nie mają na to czasu. Jeśli uda im się znaleźć mieszkania urządzone w ich guście oszczędzą sobie sporo czasu na wybieranie farb, kolorów, materiałów itp.

Dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jakie mieszkanie będzie lepsze. Ale liczne badania pokazują, że Polacy zdecydowanie chętniej kupują właśnie mieszkania deweloperskie. Takie transakcje stanowią grubo ponad połowę wszystkich transakcji na rynku nieruchomości.

Zapraszamy do dobrego dewelopera – firmę Wikanę S.A oraz na stronę https://www.wikana.pl

Poprzedni artykułElektryki w planach grupy Volkswagen
Następny artykułCo charakteryzuje sprawną kosiarkę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj