Organizacja komunii świętej

Komunia święta to pierwszy świadomy sakrament, który przyjmuje dziecko. Przygotowania do tak ważnego dnia warto rozpocząć dużo szybciej – rezerwacja sali, zaproszenie gości, ale przede wszystkim przygotowanie małego człowieka. Uczęszczanie z nim na nauki do Kościoła czy rozmowy na temat wiary to coś, czego dziecko potrzebuje przed tak ważnym dniem. A prezenty? One również grają tu pewną rolę. Ale na pewno nie pierwszoplanową.

Gdzie zorganizować komunię?

Uroczystość komunijna trwa od rana do późnych godzin popołudniowych, wymaga więc starannego zaplanowania. Można ją zorganizować zarówno w domu, jak i w restauracji – obie te opcje mają swoje plusy i minusy. Podczas wyboru miejsca powinniśmy się kierować przede wszystkim: budżetem, jakim dysponujemy i chcemy przeznaczyć na organizację przyjęcia; ilością gości, którzy zaszczycą nas swoją obecnością tego dnia; możliwościami naszego mieszkania/domu – czy wybrana ilość osób się zmieści, a każdy będzie miał swoje miejsce itd. Ważne jest również menu. Rodzice malucha, który ma przyjąć komunię, muszą ustalić jakie potrawy znajdą się na stole, czy zdążą z gotowaniem i dekoracją.

Komunia w lokalu?

Większość osób woli pozbyć się ciężaru organizacji komunii w domu i wybiera lokal. Plusy takiego rozwiązania to oczywiście ogromna oszczędność czasu – wybieramy tylko restaurację bądź salę, ustalamy menu i dekorację. Ponadto podczas trwania przyjęcia nie musimy obsługiwać gości, nasz czas poświęcamy dziecku i możemy razem z nim cieszyć się tym wyjątkowym dniem. Ponadto sprzątanie po imprezie również mamy z głowy – przyjęcie w lokalu zdecydowanie ogranicza stres, który i tak doskwiera nam tego dnia. Wadą organizacji przyjęcia w restauracji jest szybka rezerwacja sali (nawet rok do przodu), a także dość wysoka cena. Dwór Korona Karkonoszy wyłamuje się z tego schematu, ponieważ organizacja uroczystości w tym miejscu kosztuje około 59 zł/os! Średnio ceny wahają się od 70 do 160 zł, warto więc zwrócić uwagę na tę ofertę.

Komunia w domu?

Przyjęcie w domu wymaga od nas nie lada umiejętności organizacyjnych – to od nas zależy, jak zaplanujemy i przygotujemy ten dzień. Jest to zadanie bardzo czasochłonne i trudne, ale wielu rodziców ceni przyjęcia w domu za ich intymny charakter. Inne plusy to fakt, iż przeznaczamy na ten dzień mniejszy budżet, a także możemy czerpać satysfakcję z samodzielnego zorganizowania imprezy. Ponadto podczas samodzielnego gotowania posiłków “wiemy co jemy” i to w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Minusem jest na pewno czas, który musimy poświęcić na organizację, ogromny nakład pracy, a także doprowadzenie do ładu mieszkania po odbyciu się uroczystości. Ponadto podczas imprezy domowej trzeba poprosić o pomoc, która też nie zawsze jest tania.

Komunia w ogrodzie?

Ostatni pomysł na zorganizowanie przyjęcia to ogród. Ta forma świętowania zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników – w końcu na zewnątrz jest więcej miejsca niż w domu. Dzieci zaproszone na uroczystość mogą swobodnie się bawić, a nie siedzieć ściśnięte i znudzone w jednym pomieszczeniu. Ponadto istnieje możliwość organizacji grilla, który jest ciekawą formą imprezowego menu. Problemem może być jednak pogoda – nie warto wierzyć prognozom w 100% i dobrze zaopatrzyć się w wyjście awaryjne np. przeniesienie imprezy do domu.

Poprzedni artykułŻeglować w komforcie
Następny artykułSzybki sposób na posprzątane mieszkanie. Rozpraw się z bałaganem raz na zawsze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj